Společnost Auto ESA získala jako první prodejce ojetin certifikát TÜV NORD

Auto Esa
Zdroj: Auto ESA
Auto Esa

Společnost Auto ESA získala jako vůbec první český prodejce ojetých vozidel certifikát kvality služeb společnosti TUV NORD Czech. Tento certifikát může obdržet pouze společnost, která veškeré kontrolované obchodní procesy realizuje v souladu s evropskými standardy a platnou českou legislativou.

Auditovaná certifikace TUV NORD Czech kontroluje zmíněné procesy na základě metodiky, která vychází z normy ISO 9001. Zisk takové certifikace je tak pro zákazníka jedním z relevantních vodítek při výběru obchodníka s ojetými vozy.
 

"Auditoři společnosti TUV NORD Czech strávili ve všech našich prostorách několik dní a veškeré procesy sledovali opravdu velice pečlivě,“ říká Filip Kučera z Auto ESA. "Kontrolovali například postupy při výkupu vozů, jejich následnou technickou přejímku, servis, vlastní prodej vozidel včetně kontroly souladu smluv a dokumentace ke konkrétním vozům a mnoho dalších parametrů. Kontrolována byla také kvalita našeho servisního zázemí a vyškolení personálu. Byli jsme opravdu velmi překvapeni, jak důkladný a náročný celý proces je,“ dodal Kučera.
 

"Jsme rádi, že první certifikaci získal jeden z největších českých obchodníků s ojetými vozy,“ řekl Jan Weinfurt, jednatel TUV NORD Czech. "Potvrdilo se tak naše přesvědčení, že na českém trhu existují takoví prodejci ojetých vozidel, kteří snesou srovnání se standardem obvyklým v západní Evropě. Můžeme potvrdit, že způsob nastavení postupů pro jednotlivé procesy ve společnosti Auto ESA odpovídá evropským standardům a platné české legislativě,“ dodal.
 

Certifikát kvality služeb TÜV NORD je v případě splnění všech podmínek udělen konkrétní společnosti na dobu tří let s každoročním dozorovým auditem. V případě, že se v tomto období služby bazaru zhorší, může TÜV NORD přidělenou certifikaci odebrat a to bez náhrady. Po uplynutí tří let může společnost požádat o tzv. recertifikaci a získat tak certifikát na další období. 

Pravidelnou kontrolou TÜV NORD prověřuje, zda jsou zavedené metodické postupy dodržovány, je prováděna jejich aktualizace s platnou legislativou a prostřednictvím namátkové kontroly i to, zda jsou uplatňovány v praxi. Takto nastavená metodika je základem jistoty bezpečné koupě nebo prodeje ojetého vozu.
 

Společnost Auto ESA se ziskem této certifikace výrazně vymezila vůči všem obchodníkům s ojetými vozy, kteří využívají nedostatečné a nekvalitní legislativy k poškozování zákazníka. „Věříme, že v brzké době projde certifikací několik dalších obchodníků s ojetými vozy a český trh s ojetinami se stane pro zákazníka přehlednějším,“ řekl jednatel TÜV NORD Czech Jan Weinfurt.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz