Spořitelna zažalovala insolvenčního správce Sazky. Prý ji podhodnotil

Josef Cupka
Zdroj: Mediafax
Josef Cupka

Česká spořitelna (ČS) podala žalobu na nového majitele Sazky i jejího bývalého insolvenčního správce Josefa Cupku, podle banky při jejím prodeji podhodnotil loterijní společnost o více než miliardu korun. Agentuře Mediafax to v pátek potvrdila mluvčí ČS Helena Matuszná.

"Žalobu jsme podali už v pondělí, v tuhle chvíli se k ní ale nebudeme nijak vyjadřovat," prohlásila Matuszná.

 

Nakonec však banka přece jen stanovisko vydala. "Je třeba zdůraznit, že všechny naše námitky mají společného jmenovatele: jde nám o společný zájem všech věřitelů a tím je, v konkursním řízení vždy, jednoznačně maximalizace výnosu z prodeje majetkové podstaty a jeho spravedlivé rozdělení mezi věřitele. Insolvenční řízení musí být, zejména u případu tohoto významu, vždy maximálně transparentní a otevřené a vedené v souladu v principu insolvenčního zákona. Proto požadujeme, aby naše pochybnosti a námitky posoudil a přezkoumal soud v úplném řízení," vysvětlila důvod podání žaloby Matuszná.

 

Z insolvenčního rejstříku vyplývá, že Česká spořitelna, jako jeden z velkých věřitelů zkrachovalé Sazky, zpochybňuje její prodej. Už dříve banka upozornila, že byla Sazka prodána o 1,3 miliardy korun levněji.

 

Kromě žaloby na nového majitele Sazky a správce Cupku pochybuje také ČS o nestrannosti soudce Jana Harmacha, který insolvenční řízení vedl.

Mediafax