Stavbu O2 arény prodražily odměny vedení Bestsportu

Vedení Bestsportu mělo podepsané dvě smlouvy. Jednu jako běžní zaměstnanci a druhou jako podnikatelé. Navíc si tak nechalo vedení vyplatit 300 milionů korun.

Někdejší vedení společnosti Bestsport si nechalo vyplatit 300 milionů korun navíc při výstavbě O2 areny v pražských Vysočanech. V pondělí o tom informovala Česká televize na základě provedeného auditu.

 

 

"K tomu, že vedení mělo běžné pracovně právní smlouvy, měli smlouvy ještě jako podnikatelé," popsal v ČT způsob výplaty nadbytečných peněz Zdeněk Ertl, člen představenstva Bestsportu. Za jednu práci tak management bral odměny dvakrát.

 

Jak informovala ČT, například Oldřich Kračmer z investičního oddělení si k běžnému platu v Bestsportu vyfakturoval ještě celkem 39 milionů korun za administrativní služby. Jeho kolega Karel Hudera, koordinátor výstavby si navíc "vypracováním manuálu postupu prací" vydělal 37,5 milionu. A Vladimír Klimeš z administrativy si zajišťováním investičního záměru haly přišel na 8,5 milionu.

 

Všechny štědře honorované melouchy byly podle auditu bezdůvodné. Nikdo z lidí podepsaných na kritizovaných smlouvách už v Bestsportu nepracuje. "Je to řádově mezi deseti dvaceti lidmi, nebo subjekty," dodal Ertl.

 

Bestsport je provozovatel O2 areny, jejíž výstavbu zaplatila Sazka.

 

Případem se už zabývá i policie. "Byly zde zahájeny úkony trestního řízení, takže případ je v prověřování, v současné době se shromažďují listinné materiály a byl zadán znalecký posudek," uvedla mluvčí městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

 

tn.cz / Mediafax