Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Travel Service prohrál spor u soudu EU o logo Smart Wings

Letadlo Smart Wings
Zdroj: Oficiální zdroj
Letadla společnosti Smart Wings mají oranžovo modré logo. Údajně je podobné logu Eurowings.

Travel Service prohrál spor o registraci ochranné známky EU pro logo nizkonákladových aerolinek Smart Wings. Soudil se o něj s německými Euro

Lídr českého trhu charterových letů Travel Service v pondělí prohrál spor o registraci ochranné známky EU pro logo nízkonákladových aerolinií Smart Wings. Novináře o tom informoval Soudní dvůr EU v Lucemburku. Travel Service byl ve sporu s německými aerolinkami Eurowings.

 

Největší soukromá česká letecká společnost před několika roky požádala o registraci modro-oranžového loga Smart Wings u unijního Úřadu pro harmonizace vnitřního trhu (OHIM). Ten ale její žádosti nevyhověl. Důvodem byla podobnost s již dříve registrovanou značkou německého dopravce Eurowings, který se proti návrhu firmy z Česka postavil. Tribunál žalobu ze strany Travel Service dnes odmítl; firma musí zaplatit soudní náklady OHIM i německé firmě.

 

Travel Service, který na trhu působí od roku 1997, je lídrem českého trhu charterových letů, který se nyní snaží dál expandovat do zahraničí. Působí už na Slovensku či v Maďarsku. Letadla Travel Service létají s klienty cestovních kanceláří třeba i z Irska nebo Británie.


Jeho flotilu tvoří zhruba tři desítky letadel. Loni podnik zvýšil počet přepravených cestujících asi o 16 procent na 2,7 milionu pasažérů.

Jediné české nízkonákladové aerolinky Smart Wings provozuje Travel Service od roku 2007. Kromě toho firma nabízí i aerotaxi.
 

 

tn.cz / ČTK