Unikáty na výstavě Motocykl 2012

Dnes začala výstava Motocykl 2012, již 16. ročník tradiční výstavy motocykl. Těch tu je spousta. Sami jsme šli zjistit, co za unikáty tady najdete.

Hned za branou výstaviště se po ploše prohání tříkolový Morgan 3-Wheeler. Unikátní tříkolové vozítko postavené britskou známou značkou, která se držela originálu. Originálu, jenž se zákazníkům dodával v letech 1909 až 1953. Tohle vozítko v novém sice není motocykl, ale je to středoevropská premiéra, takže se sluší o ní zmínit.


Ale šli jsme se hlavně na motorky. Ve střední části výstavního paláce tak na nás vykoukne hned největší a nejbrutálnější monstrum mezi sériovkami – Ducati 1199 Panigale. Nejsilnější a nejrychlejší dvouválec na silnicích. Ducati, Bimota, Husquarna (včetně novinky s názvem Nuda), český Blata, Laverda, Derbi či Suzuki. To vše tady najdete. A pokud přijdete, máte i možnost jednu Suzuki vyhrát. A ne ledajakou. Je to krásný sporťák Suzuki GSR750! Stojí hned vedle hlavního vchodu a svou temnou černou barvou dává najevo, že síla a rychlost nemusí být extrovertní.

 

Výstava Motocykl 2012

1
/
37
Zdroj: Jan Čech
Výstava Motocykl 2012 - 19


Pravé křídlo Veletržního paláce pak patří především čtyřkolkám, přilbám, příslušenství a již zmíněnému Morganu. Tady si užijete, pokud jste fanoušci jízdy volným terénem na silných strojích se čtyřmi koly. Jdsou tu speciály do sněhu, bláta, závodní stroje, tvrdí pracovní dříči...


Levé křídlo paláce ale má v sobě to, co je největší unikát. Výstavu Bohemian Custom Bike. Chcete vědět, co je opravdová jednostopá láska? Tak jděte právě sem. Tady jsou stroje, které připravují fanoušci motorek v jednotlivých kusech. Staví si je na koleni nebo je dávají k profesionálům. Jsou tu mašiny, které stojí od půl milionu výš. Unikáty jako motorka s motorem, jenž snadno poznáte – dva dvoutakty z Trabantu a s převodovkou z Felicie.

 

 

Jsou tu motorky, které mají skoro sto let, ale díky péči svých majitelů vyhrávají rychlostní sprinty. Jsou tu choppery se spoustou chromu a airbrushem, speciály s upravenými motory, full customy, tedy kompletně postavené unikáty. Je tu i dragster Otty Knebla s výkonem 600 koní (tisícikoňový bohužel nedorazil, protože měl problémy s tryskami), ale jsou tu i auta. Divoké Hot-Rody chromem, velkými chladiči a pneumatikami o šířce standardního auta.


Pokud vás tahle nabídka zaujala, přijďte se podívat také. A´do soboty je otevřeno od 10 do 20 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz