Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.4. 2011 21:24

FOTO: MRTVÉ MYŠI v supermarketu ALBERT! Inspekce ho zavřela!

Myši v Albertu
Zdroj: TN.cz
Ilustrační grafika.

Inspektoři uzavřeli jednu z pražských provozoven společnosti Ahold Czech Republic, a.s. Objevili v ní mrtvé myši a myší trus na prodejní ploše a v regálech.

Anketa

Nakupujete v supermarketech?


Hlasovalo 1583 lidí. (Muži: 1583 | Ženy: 0)
Pražský inspektorát Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) dnes po provedené kontrole uzavřel jednu z prodejen Albert, kterou provozuje společnost Ahold Czech Republic, a.s.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova

 

 

 

 

 
"Prodejna leží na adrese Cíglerova 1139, na pražské Rajské Zahradě,“ informoval tn.cz mluvčí SZPI Michal Spáčil.
 
Inspektoři objevili v prostorách provozovny pod paletami mrtvé myši a též množství myšího trusu na prodejní ploše i v regálech s balenými potravinami.
 
 
"Po dohodě s vedením společnosti Ahold bude další kontrola provedena 29. 4. 2011 v dopoledních hodinách. Další postup inspekce se bude odvíjet od zjištění, která vyplynou z této následné kontroly,“ doplnil mluvčí.


"O výši sankce proti provozovateli prodejny se rozhodne až po zítřejší kontrole. Dokud ovšem nebude stanovena náprava a nebude vše uvedeno do naprostého pořádku, nedovolíme, aby byla prodejna otevřena," upřesnnil Spáčil.


"V současné době probíhá intenzivní úklid, deratizace a čištění prodejny. Za vzniklou situaci se omlouváme. Hlodavci se do prodejny dostali zřejmě s dodávkou zboží a sežrali deratizační návnadu, kterou tam každé tři měsíce obnovujeme a kontrolujeme,“ řekla k situaci mluvčí Aholdu Dana Dvořáková.

 

 

TN.cz