častější stk

V EU se zbláznili: Na technickou kontrolu aut nás poženou KAŽDÝ ROK!

V hlavách úředníků Evropské unie se zrodil další šílený nápad. Chtějí z našich kapes vytáhnout další peníze. Tentokrát častějšími technickými kontrolami aut.

Podle předlohy budou muset všechna vozidla starší šesti let na STK jednou za rok. Návrh Evropské komise má podle Českého rozhlasu dnes projednat Evropský parlament. Pokud návrh projde, bude platit předpis i v České republice.
 

Technická kontrola stojí kolem 700 korun. Rodinám by tak přibyl další výdaj. V Česku je totiž průměrné stáří vozového parku 14 let. Auto starší šesti let má drtivá většina českých rodin.
 

Podle EU totiž špatný stav aut může za šest procent nehod, při kterých zemřou až dva tisíce lidí. „Na silnicích se pohybuje příliš mnoho vozidel s technickými závadami,“ uvedla loni v prohlášení komise.
 


V současnosti musíme na technickou kontrolu do čtyř let od koupě nového auta a poté jednou za dva roky. Proti návrhu se ale zvedla vlna kritiky a je možné, že nakonec neprojde. Oponenti například tvrdí, že mnohem důležitější než stáří vozu je počet ujetých kilometrů.

 

POVINNÉ RUČENÍ. Vyberte si pro vás to nejvýhodnější.

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Nejabsurdnější nařízení EU: Nad kterými nám zůstává rozum stát?
Pozor! Mění se věk, kdy řidiči musejí na zdravotní kontrolu 

 

vrl TN.cz