přehled po krajích pohonné hmoty zlevnily

VELKÝ PŘEHLED: Kde jsou blízko vás nejlevnější benzínky? Porovnejte si ceny

Tankování - 2
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Dobrá zpráva pro všechny řidiče, ceny benzinu a nafty klesají. Během týdne zlevnil i o několik desítek haléřů za litr. Podívejte se, kde aktuálně natankujete levněji a kde zatím čerpací stanice k snižování cen zatím příliš nesáhly.

Zatímco před týdnem byla průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Naturalu 95 podle údajů společnosti CCS 36,94 Kč za litr, nyní je už 36,72 Kč. Celorepublikový rozdíl je tak přes 20 haléřů na litr. A průměrné ceny každý den klesají. "Vliv na snížení cen má pokles cen pohonných hmot na burze v Rotterdamu i posílení koruny," vysvětlil analytik společnosti Colosseum Vít Jedlička.
 

Již tradičně tankují nejdráže řidiči v Praze, průměr podle CCS je 37,73 Kč za litr. Vůbec nejdražší pumpa je Agip na pražském Chodově, kde prodávají litr naturalu za 39,60 koruny. Nejlevněji naopak řidiči mohou v Praze tankovat v Praze 10 u Tank ONO, DB9 a MV Plus. Nejlevnější benzin v Česku pak nabízí čerpací stanice Daitech v obci Dušníky za 34,40 Kč za litr.
 


 

Také cena nafty jde dolů, ale není to tak výrazné jako u benzinu. Oproti minulému týdnu v celorepublikovém průměru nafta zlevnila o 10 haléřů. Podle společnosti CCS se nyní průměrně prodává za 36,35 koruny za litr.
 

Nejlevnější nafta se dá natankovat hned na čtyřech čerpacích stanicích, litr prodávají za 34,40 Kč. Za tuto cenu je k dostání u Daitechu v obci Dušníky, ČS v Račiněvsi, Q group v Břestu a Zerogas Plusu v Měšicích.

 


Nejdražší nafta v Česku se prodává za 39,50 Kč za litr. Pokud se vám to zdá moc, raději se vyhněte Agipu na dálnici D2 u Velkých Němčic a na dálnici D5 u Záluží, také Mobil Gasu v pražské Krči, OMV u Berouna na dálnici D5, u Herálce a u Pávova na dálnici D1 a Jižní spojce v Praze. Za tuto cenu naftu prodává i několik čerpacích stanic Shell u Humpolce, u Všechlap, na pražské Jižní spojce, u Rokycan a u Svojkovic.
 

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nová vymoženost do auta: Pro bezpečnější řízení ve vietnamkách!

Ornella Štiková bourala. Rozsekala auto za miliony. Podívejte se na něj!

tn.cz / hmr