Nový trik podnikatelů

Nová finta provozovatelů heren! Obcházejí zákon a vydělávají tisíce

Podnikatelé vymysleli novou fintu jak obejít zákon ohledně výherních automatů. Automaty vydávají za internetové kiosky. Jde však o podvod a mohou za to skončit ve vězení.

V Ostravě se začaly hromadně objevovat internetové kiosky. Na internet se s nimi však nepodíváte, fungují totiž úplně stejně jako automaty. Hraje se na nich o peníze.

 

"Je to čistý podvod. Je to zastření skutečného stavu. Je to maskování terminálu, neboť jsou tam stejné hry," upozornil Petr Vrzáň ze Sdružení provozovatelů centrálních loterijních systémů. Podle Vrzáně stát tak ročně přijde asi o 10 miliard korun.

 

Důvod je prostý. Běžné výherní automaty a novější videoherní terminály podléhají mnoha povolením a podnikatelé z nich musí odvádět řadu poplatků, internetových kiosků se to podle jejich majitelů netýká. Jenže se mýlí.

 

Fintou už se začalo zabývat ministerstvo financí a celou záležitost předalo policii. Je to totiž trestní čin. "Pokud se tam prokáže, že tam dochází k proplácení výhry, tedy pokud to splňuje podmínky loterijního zákona, tak je to neoprávněné provozování loterie a jiné hry," varoval nepoctivce Jan Řehola z odboru dozoru nad loteriemi ministerstva financí.

 

 

Finta může přijít provozovatele automatů pěkně draho. Za nedovolené provozování her jim hrozí až desetileté vězení.
 

 

muf s přispěním Hanuše Hanslíka TN.cz