Zájem Čechů o úvěry na pořízení ojetého vozu stále roste

Auto ESA
Zdroj: Auto ESA

Čeští zákazníci se stále více zajímají o možnost vzít si půjčku na koupi ojetého vozu. Počet takovýchto úvěrů během prvního letošního pololetí ve srovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostl o 19 procent, informovala společnost Auto ESA.

"V prvním pololetí letošního roku se u Auto ESA zvýšil počet poskytnutých finančních produktů o plných 19 procent. Celkový objem poskytnutého financování pak oproti loňsku vzrostl o 22 procent," uvedla Marcela Pikalová z Auto ESA.
 

Během sledovaného období činil podle jejích slov nejnižší poskytnutý úvěr na koupi ojetého vozu 11 000 korun, naopak nejvyšší poskytnutý úvěr přesáhl hranici 607 000 korun. "Tento trend jednoznačně potvrzuje, že jsme se při poskytování úvěrů na ojeté vozy vydali správným směrem," sdělila Pikalová a doplnila: "Zákazníci oceňují především fakt, že výhodné financování doplňujeme i o další benefity."
 

Nejčastěji profinancovanými vozy u Auto ESA zůstaly i v prvním pololetí letošního roku automobily Škoda. Ze statistik také vyplynulo, že při prodeji vozidla na úvěr volí zákazníci nejčastěji možnost zaplatit hotově při nákupu vozu 0 až 10 procent celkové ceny.
 

"Oproti minulému roku se také zvýšila úspěšnost schvalování zasílaných návrhů smluv téměř o čtyři procenta," zakončila Pikalová.
 

Auto ESA poskytuje služby v oblasti nákupu a prodeje ojetých vozů od roku 1993. Za 18 let prodalo či koupilo ojetý vůz v Auto ESA přes 100 000 zákazníků.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax