Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zájem o hodinky Prim roste, lidé za ně dají i milion. Má je i Klaus

Hodinky Prim
Zdroj: Oficiální zdroj
Hodinky Prim Diplomat 40 mají v základní verzi pouzdro z nerezové oceli a stojí 93 tisíc korun. Zákazník si je ale může objednat i v provedení ze zlata, paladia nebo platiny.

Mezi klienty patří například uhlobaron Zdeněk Bakala, šéf ČEZ Martin Roman nebo brankář Petr Čech. Pořídil si je i Václav Klaus.

Zájem o luxusní náramkové hodinky Prim z drahých kovů od firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují stále roste. A to i přes nynější hospodářskou krizi.
 

Zájemci jsou ochotni zaplatit i milion korun za hodinky z platiny, která je nejexkluzivnějším materiálem pro výrobu hodinek.


"Zatím jsme letos vyrobili dvoje hodinky z platiny. Očekáváme, že stejný počet bychom letos ještě mohli udělat," řekl generální ředitel novoměstské firmy Jiří Helikar. Oproti zlatu je platina výrazně tvrdší, mechanicky stabilnější a má charakteristický sametový lesk.


I když hodinky za milion se zdají být většině lidí jako výstřední luxus, nejsou platinové "Primky" ani zdaleka tím nejdražším zbožím, které si můžete na měření času pořídit. K mání jsou třeba i hodinky za 13 milionů. Podrobnosti najdete TADY.

 

Větší zájem je nicméně o hodinky z osmnáctikarátového zlata v cenách od 260 do 450 tisíc korun. Zlatých hodinek podnik podle Helikara letos zatím vyrobil pět kusů a na dalších 12 má objednávky. Ředitel poznamenal, že za celý loňský rok vyrobili osm kusů hodinek z drahých kovů a letos by jejich počet mohl překročit dvě desítky.


"Luxusního zboží se krize příliš nedotýká. Naši zákazníci krizím nepodléhají. Za první čtvrtletí máme zhruba o 30 procent více objednávek," tvrdí Helikar. Klienti Eltonu se podle něj rekrutují z řad majitelů firem, úspěšných podnikatelů a manažerů.


Mezi klienty továrny, která hodinky Prim dělá od roku 1949, patří například uhlobaron Zdeněk Bakala, šéf ČEZ Martin Roman nebo fotbalový brankář Petr Čech. Dříve si je pořídil i prezident Václav Klaus.


Na rozdíl od masové výroby hodinek v minulosti je nynější produkce individuální zakázkovou výrobou na míru. "Nejsme tak v tlaku velkých objemů, nákladů, sériovosti a současného značného poklesu běžné poptávky," řekl Helikar.


Zákazník si v Eltonu může objednat hodinky, jejichž vzhled si sám navrhne. Získá tak zcela originální výrobek. Kromě řemínku a safírového skla všechny díly hodinek, včetně mechanického strojku, vyrobí novoměstští hodináři.


"Například výroba zlatých či platinových hodinek trvá od prvního kontaktu zákazníka tři až čtyři měsíce a podílejí se na ní všechny profese ve firmě," řekl Helikar.


"Primky" z Nového Města se také staly luxusním dárkem, který reprezentuje Českou republiku v cizině. Hodinky z Eltonu dostali jako dar úřadu vlády například francouzský prezident Nicolas Sarkozy, španělský královský pár a německá kancléřka Angela Merkelová. Při své dubnové návštěvě Prahy je dostal i americký prezident Barack Obama.


Hodinky značky Prim v Česku vyrábí také společnost MPM-Quality z Frýdku-Místku. Obě firmy se už několik let soudí o vlastnická práva k této značce. Vrchní soud v Olomouci ale na konci loňského roku rozhodl, že obě firmy mohou své hodinky označovat shodně. Přesto firmy mezi sebou nadále vedou spory a požadují vymazání ochranné známky u druhého výrobce.

tn.cz / Mediafax