Zájem o zateplení veřejných budov je obrovský - peníze zřejmě dojdou ve středu

Záběry z thermokamery
Zdroj: oficiální zdroj
O dotace z programu Zelená úsporám můžou žádat i obce a zájem je obrovský.

Zájem o zateplení veřejných budov ze strany měst a obcí je obrovský, žádosti jsou již na 3,75 miliardy korun.

Podle odhadů, které Mediafaxu v úterý sdělila mluvčí ministerstva životního prostředí (MŽP) Ilona Chalupská, budou připravené peníze zřejmě vyčerpány už v průběhu středy.
 
"Zájem je skutečně obrovský a odhadujeme, že k vyčerpání celkové alokace ve výši šest miliard dojde v průběhu zítřka," sdělila Chalupská.
 
Zatím se nevrátily ani potíže, které byly způsobeny velkým počtem zájemců. Ty byly v pondělí odpoledne vyvolány velkým zájmem o dotace zejména ze strany starostů. Novinkou celého programu totiž je, že o dotace mohou žádat i města a obce, což dosud nebylo možné.
 
Jak vysoká bude podpora, to se stanoví podle charakteru projektu a pravidel o poskytování veřejné podpory. Její výše může dosáhnout maximálně 90 procent celkových výdajů, nejvýš 200 milionů korun pro jednoho žadatele. Jedna radnice může požádat o příspěvek maximálně na tři projekty a provedení se musí vejít do 200 milionů korun. Minimální výdaje na jeden projekt musejí dosáhnout 300 000 korun.
 
Oficiálně je možné žádat o dotace do 31. srpna, ovšem systém se uzavře ve chvíli, kdy objem dotací u došlých žádostí přesáhne šest miliard korun.

Mediafax