Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

zmatení pasažeři

Zase stávka! Letadla Lufthansy zůstanou na zemi 24 hodin

Zdroj: TV Nova

Palubní personál německých aerolinií Lufthansa v pátek začal celodenní stávku. Tentokrát se do stávky zapojí všechna německá letiště. Zrušeny budou asi dvě třetiny letů.

Celodenní stávka je už třetím protestem v pořadí. Už v úterý ji avízoval odborový svaz UFO, který zastupuje stávkující zaměstnance. Stávka ochromí provoz na všech 15 letištích v Německu.

 

Zrušeny budou asi dvě třetiny plánovaných letů. Společnost předpokládá, že na zemi zůstane asi 100 tisíc pasažerů, napsal web bild.de. V běžném provozním dni odbaví Lufthansa asi 1800 letů, předpokládá se, že zrušena jich bude asi tisícovka.

 

Pražské letiště nezaznamenalo kvůli stávce výrazné problémy. Bylo zrušeno pět příletů a pět odletů mezi Prahou a Frankfurtem. Zbývající spoj, který má přílet v 13.05 a odlet v 13.55, by měl podle našich informaci letět tak, jak je naplánovaný,"doplnila mluvčí s tím, že na letišti byla v pátek ráno pouze jedna nespokojená klientka německé společnosti," informovala mluvčí letiště Eva Krejčí.

 

Stávka začala úderem půlnoci a potrvá 24 hodin. Stávku začali minulý pátek zaměstnanci frankfurtského letiště. V úterý se k nim připojili zaměstnanci v Mnichově a Berlíně, takže Lufthansa byla přinucena zrušit stovky letů.

 

 

I přesto, že zaměstnanci Lufthansy stávkují, tak se cestující většinou do svých destinací dostanou. Úřednice za přepážkou společnosti mění letenky za jiné, tak aby se cestující do cíle své cesty dostali ještě tentýž den. K dispozici je také infolinka Lufthansy, na internetových stránkách společnosti jsou pak aktualizované seznamy zrušených letů, totéž lze najít i na webu pražského letiště.

 

Odboráři bojují za lepší mzdy a ochranu zaměstnanců. Odboráři požadují zvýšení platu o 5 procent, aerolinky nabídly zvýšení o 3,5 procenta. Lufthansa momentálně zavádí úsporná opatření, které má být odpovědí na zdražování paliv a konkurenci ze strany nízkonákladových dopravců.
 

tn.cz / muf