zmatení pasažeři

Zaměstnanci Lufthansy stávkují, v Praze byly zrušeny 4 lety

Stávka zaměstnanců Lufthansy
Zdroj: isifa.com
Zaměstnanci Lufthansy v Německu stávkují.

Nebe nad Evropou v úterý značně prořídlo. Zaměstnanci Lufthansy stávkují a téměř polovina letů musela být zrušena. Stávka se dotkla i cestujících z Prahy.

Kvůli stávce zaměstnanců zrušila německá letecká společnost Lufthansa 200 letů. Stávkují především zaměstnanci na letištích ve Frankfurtu nad Mohanem a Berlíně. Později se připojí i mnichovské letiště.

 

" Kvůli stávce palubního personálu Lufthansy byly zrušeny dva lety z Prahy do Frankfurtu a dva lety v opačném směru," informovala mluvčí pražského letiště Eva Krejčí s tím, že v úterý by mělo letiště odbavit 26 letů. Zrušeny byly zrušeny lety v 9:05 a 11:25 hodin a odlety v 9:50 a 12:10 hodin.

 

Na třetím největším evropském letišti ve Frankfurtu začali stávkovat v šest hodin ráno a stávka bude trvat asi osm hodin. V Berlíně začali stávkovat už o hodinu dříve a budou stávkovat šest hodin. Ke stávce se odpoledne připojí  zřejmě připojí i zaměstnanci mnichovského letiště.

 

"Museli jsme zrušit asi polovinu letů na krátkou a střední vzdálenost. Bylo také zrušeno několik dálkových letů," uvedl Klaus Gorny, mluvčí Lufthansy. Pasažérům Gorny doporučuje se na stránkách společnosti informovat, zda se stávka nedotkne i jejich letu. Přehled zrušených letů najdete TADY.

 

Palubní personál Lufthansy stávkoval ve Frankfurtě i v pátek. Zrušeno bylo 200 letů. Odborová organizace palubního personálu UFO bojuje za lepší mzdy a ochranu zaměstnanců. Odboráři požadují zvýšení platu o 5 procent, aerolinky nabídly zvýšení o 3,5 procenta.

 

 

Lufthansa ma po celém světě asi 18 tisíc zaměstnanců. Momentálně nelze přesně říci, kolik zaměstnanců se do stávky zapojilo.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / muf