Zkrachovala firma Balkan Travel. Další cestovka má problémy

Cestovní kancelář Balkan Travel má momentálně 24 turistů v Řecku. Problémy má i cestovní kancelář Retur.

Krach cestovní kanceláře CK Balkan Travel oznámil viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura. CK Balkan Travel, která je členem asociace není schopna nadále poskytovat služby svým klientům, uvedl Okamura.


Cestovní kancelář má nyní 24 klientů na řeckém ostrově Thassos. Všichni klienti mají řádně zaplacený pobyt, jsou informováni a je o ně postaráno, dodal Okamura.


Balkan Travel je středně velká cestovní kancelář. Specializuje se na zájezdy do Bulharska, Řecka a Maďarska. Loni měla asi čtyři tisíce klientů.

 

I přesto, že se Balkan Travel položila, se svými klienty je ve spojení a radí jim, jak získat plnění z pojistky proti krachu.

 

CK Retur nekomunikuje

 

Opačnou strategii zvolila cestovní kancelář Retur, která klientům nezvedá telefony. Ani lidé, kteří měli v pondělí odcestovat do Bulharska, přitom zatím nemají pokyny k odletu.

 

Lidé si na mlčení cestovky stěžovali i u asociace cestovních aknceláří, ani Okamura se ale s jejími majiteli nedokázal spojit. Nestandardní jednání zarazilo i podnikatele, který zájezdy Returu prodával, nebo pravidelné zákazníky.

 

 

Během loňska zkrachovalo 5 cestovek. Podle odborníků by letošní sezóna mohla být v tomto směru podobná.

tn.cz