anketa Vánoční průzkum

Žně internetových obchodů: Češi za vánoční dárky na internetu utratí 17 miliard!

Vánoční nákupy
Zdroj: Mediafax
Nákupy v kamenných prodejnách se pomalu dostávají do pozadí, Češi stále více dávají přednost nákupu vánočních dárků přes internet

Češi letos na internetu utratí za vánoční dárky 17 miliard korun. Podle srovnávacího portálu Heureka.cz letos koupí vánoční dárky přes internet 96 % lidí, jen čtyři procenta pak dá přednost výhradně kamennému obchodu. Kde budete nakupovat vánoční dárky vy?

Anketa

Kde nakupujete vánoční dárky?


Hlasovalo 97 lidí. (Muži: 95 | Ženy: 2)
Nakupování na internetu je v Česku podle výzkumu webového srovnávače Heureka.cz nedílnou součástí příprav na Vánoce. Alespoň nějaký dárek přes internet letos koupí 96 procent Čechů. Zatímco v loňském roce lidé nakupovali většinu dárků v kamenných obchodech a na internetu dokoupili pouze něco, v letošním roce budou spíše využívat internet a do klasických obchodů se vydají jen v některých případech.
 

Podle webového srovnávače nákupy přes internet častěji používají ženy. "Jak je známo, muži nechávají vše na poslední chvíli. Často tak dárky nakupují přímo na Štědrý den, kdy je objednávka v elektronickém obchodě nemožná. Naopak ženy objednávají dárky na internetu s předstihem a nemusí se bát, že jim zboží dorazí pozdě," myslí si Michal Osuský z agentury NMS Market Research.
 

Nejčastějšími dárky, které kupuje na internetu více než polovina Čechů, je elektronika. V letošním roce se hity mezi dárky stanou čtečky, tablety a chytré mobilní telefony.
 


Podle průzkumu vánoční dárky kupuje výhradně na internetu 4% Čechů, většinu přes internet a zbytek v kamenných obchodech 26 %, polovinu dárku přes internet a polovinu v kamených obchodech 42 %, většinu v kamenných obchodech a něco na internetu 24 %, výhradně v kamenných obchodech nakupuje jen 4 %.

tn.cz / Mediafax