Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

48 Hour Film Project míří do Česka! Kolik filmařů natočí film za 2 dny?

48 Hour Film Project
Zdroj: Oficiální zdroj
48 Hour Film Project

Největší časovaná filmová soutěž na světě 48 Hour Film Project se bude poprvé konat v Praze. Dva dny budou mít tvůrci na to, aby vyrobili 4 až 7minutové filmové snímky. Soutěž začíná 21. října 2001. Její vítězové se mohou dostat až na mizinárodní filmový festival v Cannes 2012.

Unikátní filmová soutěž 48 Hour Film Project letos slaví desáté výročí své existence a letos se poprvé v historii bude konat také v České republice. Týmy tvůrců všech úrovní budou mít pouhých 48 hodin na to, aby napsali scénář, natočili a sestříhali snímek o délce 4 až 7 minut. Start proběhne v pátek 21. října 2011 v 19 hodin a práce musí být odevzdány v neděli 23. října do 19:30.

 

Každému týmu přidělí organizátoři žánr, postavu, rekvizitu a jednu větu z dialogu, které se musí ve filmu objevit. Tvůrci si sami musí sestavit štáb a obstarat si technické vybavení. Jejich práci bude hodnotit porota sestavená z odborníků z obchodního a filmového světa i celebrity. Celá soutěž, jejímž hlavním mediálním partnerem je Nova Cinema a mediálním partnerem tisková agentura Mediafax, vyvrcholí 29. října, kdy se v pražském kině Lucerna budou promítat soutěžní díla.

 

Pražský vítěz soutěže získá Grand cenu v podobě letenky do Taosu v Novém Mexiku v USA, kde se budou v rámci letošního mezinárodního filmového festivalu promítat nejlepší snímky z celé planety. Vítězný film bude mít navíc možnost bojovat o finanční odměnu a promítání v rámci Mezinárodního filmového festivalu v Cannes 2012. Zájemci se mohou do soutěže přihlásit na adrese: www.praha48film.com.

 

Projekt 48 Hour Film Project se poprvé uskutečnil v roce 2001 v americkém Washingtonu DC s jediným soutěžním týmem. Postupně si ale získal řadu příznivců po celém světě a nyní se pořádá až ve stovce měst ve všech koutech planety. Letos slaví soutěž deset let své existence.
 

tn.cz / Mediafax