Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Avatar bude mít pokračování! Točit začnou příští rok

Avatar
Zdroj: Oficiální zdroj
Fanoušci Avataru se dočkají dalších pokračování.

Americký režisér James Cameron se chystá natočit dvě pokračování svého filmového trháku Avatar.

Produkční práce na obou filmech by měly začít koncem příštího roku a první pokračování Avatara by se v kinech mělo objevit v prosinci 2014.
 
Dnes to podle agentury AP oznámili zástupci studia 20th Century Fox, které distribuovalo původní film. Podle studia Cameron nyní začíná pracovat na scénáři druhého a třetího dílu Avatara, zatím se ale nerozhodl, zda je bude natáčet současně. Souběžná výroba obou filmů by přitom byla pro producenty levnější.
 
Žádné z plánovaných pokračování zatím nemá název a není ani jasné, co bude jejich hlavním motivem. Australský tisk nicméně v září oznámil, že by se druhý díl Avatara měl odehrávat v mořích mimozemského měsíce Pandora.
 
Cameron si už údajně najal australské inženýry, aby mu sestrojili hlubokomořskou ponorku s 3D kamerami. S nimi by režisér mohl natočit unikátní podmořské záběry pro pozdější využití ve filmu.
 
Avatar vstoupil do kin v roce 2009 a s výdělkem v kinech přes 2,7 miliardy dolarů (48 miliard korun) se stal nejvýdělečnějším filmem všech dob. Cameron v něm také plně využil možnosti 3D technologie a spustil vlnu trojrozměrných snímků.

ČTK