Rozhovor zpověď herečky

Bára Štěpánová prozradila: Mám v Ordinaci velký románek. ČTĚTE V ROZHOVORU

Jednou z oblíbených postav Ordinace v růžové zahradě 2 je vrchní sestra Babeta. Tu bravurně ztvárňuje oblíbená české herečka Bára Štěpánová. Co jí vytýkají skutečné zdravotní sestry a co si myslí o modelkách, které se střemhlav vrhnou na herectví? Dozvíte se v rozhovoru!

Můžete prozradit, na co se u Babety mohou diváci v premiérových dílech těšit?
Něco snad prozradit mohu. Babeta je celý seriál taková opuštěná. Možná se někdy dopracujeme k tomu, proč se nikdy neprovdala. Možná se i vdala, to ale já na rozdíl od Babety nevím. Vím jen, že Babeta žila s tatínkem. Stále ale touží po lásce, naštěstí se jí tedy podařilo přesvědčit pana Valšínka, že opravdu není její typ. Teď u Babety začíná takový hezký románek.

 

Kterého ze svých seriálových kolegů jste si oblíbila?
Pro mě je důležité, aby se s hereckým kolegou příjemně hrálo. Důležité je, aby to nebylo jen odříkání naučených textů, ale aby člověk reagoval. Většina herců z ordinace tohle dělá. Musím ale zmínit Jana Čenského, to je velice citlivý partner, příjemná je i Sandra Nováková. Většina herců, kteří hrají v ulici jsou příjemní. Co se týče postav, nikomu asi není sympatický doktor Schwarz, to ale neříkám nic neznámého.

 

Díváte se na Ordinaci v televizi?
Občas se dívám. A občas se na sebe dívám i se zalíbením.


 

V novém dílu budete hrát s Romanem Šebrlem, jak jste reagovala, když jste to zjistila?
Ano, bude to v prvním dílu. My se s Romanem známe. Už jsem zažila, že se v Ordinaci mihl třeba ředitel známé nemocnice, to ale vždy řekl třeba jen větu. Nebylo to tedy o žádném hraní. Roman hraje v Ordinaci v celém díle sám sebe. Celé jsem to neviděla, tak nevím, jak to vypadá, když je to hotové, to uvidím až dnes večer. Myslím ale, že byl dobrý, dokonce nad očekávání. Herec to ale není, je to desetibojař. V rámci toho jednoho dílu si myslím, že udělal maximum, co mohl. Abych mohla říct, že by se mohl živit jako herec, to asi těžko. To chce ještě jiné věci. Herectví je opravdu profese a nemůže to dělat každý, jak si myslí některé modelky. Není to tak jednoduché, jak to vypadá.

 

 

Když jdete k lékaři, stává se vám, že se k vám sestřičky chovají nyní, když hrajete Babetu, jinak?
Nejsem ten typ, který se proslavil v Ordinaci. Mohu neskromně říct, že jsem byla známá už předtím. Naštěstí k lékaři moc nechodím. Minulý rok jsem ale třeba uváděla ples sester na Žofíně, kde jich bylo 1 000. Tam mě samozřejmě potěšilo, když řekly, že se jim ta role líbí a že takovou vrchní znají. Sestry mají ale občas výtky vůči nalakovaným nehtům a vysokým podpatkům. Pořád to ale lidé musí brát tak, že je to seriál, je to hrané, není to úplná kopie života. Sandra Nováková, Dana Morávková a já nosíme podpatky, nebo spíš boty na klínku, protože jsme prťavý. V televizi to pak nevypadá hezky. Lidé pak mají pocit, že mám metrák, botami se to vykompenzuje .

 

Premiérový díl Ordinace v růžové zahradě 2 uvidíte na TV Nova už dnes večer po Televizních novinách.

kos TN.cz