TV Nova uvádí

BABOVŘESKY: Režisér Troška prozradil, kde našel všechny ty babky

Už zítra se v kinech objeví nový film režiséra Zdeňka Trošky Babovřesky. „Natáčelo se v Žabovřeskách, kde křičí žáby, tady hulákají babky, takže to musely být logicky Babovřesky,“ řekl k názvu Zdeněk Troška. Generálním partnerem filmu je TV Nova.

Babovřesky jsou 21. filmem Zdeňka Trošky a jeho 9. komedií. Mají navázat na úspěch trilogie Slunce, seno… Však také Troška dlouho hledal náhrady za Keličku a Cecilku.

 

„Jednou mne v Pardubicích zastavila nějaká ženská, vyplivla zuby do kabelky, nasadila si šátek a udělala takového toho Pepka Námořníka. Řekla mi, že ona je ideální náhrada za Valerii Kaplanovou, kdybych někdy potřeboval. Po čtyřech letech jsem si na to vzpomněl a zavolal jí…“ popisuje Troška, jak se ve filmu objevila babička v šátku. „Mimochodem mimo filmové plátno je to velmi energická žena. Sice jí je 83 let, ale kouří doutníky a skáče na trampolíně.“

 


Jinak je ve filmu mix různých ochotnických hereček, komparzistek i poloprofesionálek. „V novinách jsem jednou zahlédl fotky z vystoupení amatérských hereček, které si v Praze na Žižkově založili divadlo. Je jich 10 a celkem jim je 767 let. Čtyři z nich jsem si rovnou vybral do filmu,“ dodává Zdeněk Troška, který 21. května už začíná točit pokračování Babovřesk.

 

Dnes ráno byl Zdeněk Troška hostem Snídaně s Novou. PODÍVEJTE SE:

 

 

 


 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz