Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Na vlastní oči opět na Nově

Kroupa a Klíma: Párkrát nám šlo o ústa, touha po poznání ale brzdí strach

Hosty dnešního on-line chatu byli moderátoři a reportéři pořadu Na vlastní oči Janek Kroupa a Josef Klíma. Báli se někdy o život a za jakou cenu by byli ochotni stáhnout svou reportáž? I na to investigativní reportéři odpověděli.

Poodhalení kriminálních kauz, korupční jednání úředníků a politiků, neetická jednání v nejrůznějších sférách – to vše přinese pořad Na vlastní oči. Investigativní žurnalistiku v podání předních českých novinářů v čele s Jankem Kroupou a Josefem Klímou v pořadu Na vlastní oči budete moci sledovat na TV Nova ode dneška každou středu ve 21:45 hodin po seriálu Gympl s (r)učením omezeným.

Janek Kroupa a Kosef Klíma byli hosty on-line chatu na Tn.cz. Mnoho čtenářů zajímal případ Jiřího Kajínka. Zda v něm budou reportéři dále pokračovat. "Jiří Kajínek je naše nejdelší a nejslavnější reportáž a jakmile vypátráme nová fakta, samozřejmě natočíme další pokračování," napsal Josef Klíma. "Kauzu Kajínka průběžně sledujeme. Jsem si celkem jist, že v některém z našich pořadů se k ní vrátíme," doplnil jeho kolega Janek Kroupa.

 

Další ze čtenářů Tn.cz zajímalo, zda měli někdy novináři při natáčení reportáží obavy o svůj život. "Párkrát nám šlo o ústa. Ale většinou si to člověk uvědomí až dodatečně, protože během natáčení touha objevit pravdu brzdí strach," svěřil se Josef Klíma.A za kolik peněz by byl Janek Kroupa ochoten stáhnout reportáž? "Nikdy," odpověděl.  V on-line chatu nabízeli čtenáři i řadu námětů. Pokud máte i vy nějaký tip na reportáž do pořadu Na vlastní oči, pošlete jej na email navlastnioci@nova.cz.Rozhovor

 

V prvním dílu pořadu představil svou reportáž Janek Kroupa. Mapuje v ní kontroverzní aktivity jednoho významného senátora. Senátor před lety vstupoval do politiky jako učitel a vědecký pracovník pocházející ze skromných poměrů, během pobytu na politickém výsluní ovšem jeho rodina začala záhadně bohatnout.

 

Námětem k další reportáži byla zvláštní rodina, která se rozhodla vyčlenit z civilizace a žít "na divoko" v harmonii s přírodou. Co přivedlo tuhle rodinu až na seznam mezinárodně hledaných Interpolem?

 

Případ moravského léčitele, který tvrdí, že díky své nadpřirozené schopnosti disponuje rentgenovým zrakem a umí na jakoukoliv vzdálenost stanovit diagnózu. Reportérka pořadu osobně prověřovala jeho schopnosti.

 

"Pořad Na vlastní oči je zavedená značka, která k televizi Nova vždycky patřila, v posledních letech tento formát divákům chyběl. Jsem rád, že jsou pánové zpátky s námi," říká Jan Andruško, generální ředitel skupiny Nova.


Šéfreportér Janek Kroupa k tomu dodává: "Jsem rád, že se nám podařilo sestavit výborný tým reportérů. Na jedné straně jsou mladí novináři plní energie, vedle nich jsou ti zkušenější, v čele s Josefem Klímou. Všichni, které jsme oslovili, na nabídku kývli – z toho mám opravdu radost."
 

kos TN.cz