Ceny šesté Noci filmových nadějí jsou rozdány

Hlavní Cenu odborné poroty získal film Nokturno, jako druhý a třetí nejúspěšnější zvolila porota filmy Kriminál a Battle.

 

I letos přinesla TV Nova z 9. na 10. dubna 2010 unikátní přehlídku studentských filmů v rámci projektu Noc filmových nadějí, který již několik let podporuje tvorbu studentů českých a slovenských filmových škol.
 
V rámci jedné noci byl odvysílán filmový koktejl rekordních 42 snímků. Ty nejlepší z nich byly oceněny v pořadu Snídaně s Novou. Skleněnou trofej a šek na 100 tisíc korun na podporu další filmové tvorby převzal z rukou generálního ředitele TV Nova Petra Dvořáka student Filmové školy Zlín Marek Berger za animovaný film Nokturno, který byl oceněn hlavní Cenou odborné poroty.
 
Snímek Kriminál Kristýny Klodnerové z FAMO Písek se umístil na druhém místě, jako třetí nejúspěšnější film porotci vybrali Battle Vojtěcha Moravce, také z FAMO Písek.
 
Z diváckého hlasování, které probíhalo od 10. do 30. dubna na zábavním portálu Nova.cz, vzešel jako nejúspěšnější film Battle Vojtěcha Moravce z FAMO Písek. Na druhém místě se umístil snímek Martina Müllera z FŠ Zlín Špatné myšlenky, třetím divácky nejúspěšnějším snímkem se stala Seance Robina Kašpaříka z FMK UTB Zlín.
 
Filmy Battle, vítězný snímek diváckého hlasování, a Nokturno, vítězný snímek hodnocení poroty, uvidí diváci již ve čtvrtek 13. května 2010 po Hvězdném reportérovi ve 22:25 na Nova Cinema.
 
V odborné porotě, která hodnotila filmařské dovednosti mladých tvůrců, letos zasedli režisérka Irena Pavlásková, filmový kritik Jan Gregor, režisér a kameraman F. A. Brabec, střihač Alois Fišárek a ředitel výroby TV Nova Petr Erben.
 

 

TN.cz