Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Konec turné

Vojta Dyk je dnes hvězdou Karlových Varů. PODÍVEJTE se na jeho zdravici

Zdroj: YouTube.com

Čerstvý otec Vojtěch Dyk dnes zakončí svou tour. Jedinečné spojení brněnského B-Side Bandu se zpěvákem, hercem a performerem Vojtěchem Dykem, je momentálně jedním z nejžádanějších a nejsledovanějších projektů současné české kulturní scény.

V loňském roce Dyk B-Side Band absolvovali premiérové společné turné, zahrnující celkem 11 koncertů po České republice a Slovensku, kterému předcházelo rovněž vydání LIVE CD a LP se záznamem ze společného koncertu na jaře 2012. CD se ve velmi krátkém čase prodralo na první příčku v počtu prodaných desek, kde setrvalo několik týdnů. Vojtěch Dyk zvítězil v kategorii Zpěvák roku Cen Anděl 2012 právě díky zmíněné společné live nahrávce.


„Reakce diváků na loňské turné nás přesvědčily, že i swingem a jazzem lze zvednout lidi ze sedadel. Všechny naše koncerty, ať byly v divadlech nebo ve větších a možná i netradičnějších prostorech, byly plné emocí a publikum bylo úžasné. Proto jsme se rozhodli pro letní open airové turné. Naše heslo je: swing pro všechny! Chceme tu pohodovou a uvolněnou atmosféru přenést do volného prostoru a díky možnostem letních scén naši muziku nabídnout mnohem většímu počtu diváků,“ říká Vojtěch Dyk.


Dykovo turné dnes vyvrcholí koncertem v letním kině v Karlových Varech.

 

Podívejte se na reportáž ze 3. dne festivalu ve Varech:


 

uli TN.cz