To je změna!

Danny a Sandy: Podívejte se, jak se po 36 letech změnily hvězdy Pomády. GALERIE

Pomáda
Zdroj: Archiv TV Nova
Téma:

Je to už 36 let, co se natáčel celosvětově úspěšný hudební film Pomáda. Jak se za tu dobu změnili hlavní hrdinové John Travolta a Olivia Newton-John alias Danny a Sandy? Na to se podívejte do galerie!

Americký hudební film Pomáda (1978) patřil v době jeho uvedení mezi nejnavštěvovanější filmy, a to po celém světě. Středoškolské prostředí, mladá láska Johna Travolty a Olivie Newton-John, populární písničky a milostné dobrodružství, to vše okouzlilo miliony diváků. A popularita Pomády ani po šestatřiceti letech od natáčení neupadá. Jak se však za tu dobu změnily hlavní hvězdy muzikálu?

 

Johna Travoltu vystřelil mezi hollywoodské hvězdy snímek z roku 1977 Horečka sobotní noci. Byl to doslova raketový start. Díky svému tanečnímu nadání a šarmu se stal hereckou ikonou 70. let. Dva roky po úspěchu Horečky sobotní noci natočil muzikál Pomáda, který se stal jedním z nejziskovějších hollywoodských filmů.

 

 

Jeho hvězda nakrátko uhasla po natočení dvou propadáků, nicméně návrat do sedla a filmové extraligy zaznamenal s příchodem 90. let ve snímku Quentina Tarantina Pulp fiction: Historky z podsvětí. Travoltovi se do natáčení zpočátku příliš nechtělo a Tarantino ho musel dlouho přemlouvat. Nakonec si však plácli a Travoltovi role Vincenta Vegy vynesla nominaci na Oscara. Byl zpět a ročně stihl natočit i několik filmů. Mezi nejúspěšnější se řadí Tenká červená linie, Tváří v tvář nebo Okrsek 49.

 

Hvězda první kategorie má však i pěkně výbušné soukromí a spoustu kostlivců ve skříni. Jak je z jeho nejnovějších fotografií patrné na první pohled, Travolta se nehodlá smířit, že se na něm podepsal zub času a podstoupil několik plastických operací a nechal si "nastřelit" vlasy. Zkrášlovací metady ale nikdy nepotvrdil.

 

Z Hollywoodu se rozneslo veřejné tajemství, které se týká Travoltovy sexuální orientace. Herec v roce 2012 čelil několika obviněním masérů ze sexuálního obtěžování. Za mlčenlivost jim tehdy údajně sliboval tučné sumy. Jenže jeden z masérů promluvil do médií a ostatní se přidali. Když však došlo ke konfrontaci, najednou nikdo nechtěl vypovídat.

 

PODÍVEJTE SE, JAK ŠEL ČAS S JOHNEM TRAVOLTOU:

 

GALERIE: Jak šel čas s Johnem Travoltou

1
/
9
Zdroj: Archiv TV Nova
Pomáda

 

John Travolta loni navštívil filmový festival v Karlových Varech, podívejte se na rozhovor pro TV Nova:

 

Olivie Newton-John se narodila se v Cambridgi ve Velké Británii. Její matka byla nejstarší dcerou Maxe Borna, německého nositele Nobelovy ceny za fyziku. Otec byl důstojníkem tajné služby MI5. Když jí bylo 14 let, založila s třemi svými spolužačkami dívčí band s názvem Sol Four. Obrat v její kariéře nastal po uvedení filmové adaptace broadwayského muzikálu Pomáda v roce 1978, v době natáčení jí bylo 29 let!

 

Soundtrack filmu měl také velký úspěch, s Johnem Travoltou a sborem, se umístily v Top 5 singlů na americkém žebříčku v rádiích. Pomáda vynesla zpěvačce nominaci na Zlatý Glóbus v kategorii nejlepší herečka v muzikálu. Objevila se opět ve filmu, v muzikálu Xanadu s Genem Kellym a Michaelem Beckem. I když film u kritiky propadl, byl nakonec komerčně úspěšný a soundtrack z filmu byl hodnocen jako dvojnásobně platinový.
 

PODÍVEJTE SE, JAK ŠEL ČAS S OLÍVIÍ NEWTON JOHN:

GALERIE: Olivie Newton John

1
/
8
Zdroj: Facebook official
Olivia Newton John - 8

Začátky Johna Travolty a jeho herecké kolegyně Olivie Newton-John si můžete připomenout dnes v Pomádě, kterou vysílá TV Nova od 14:30.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sněženky a machři po 30 letech: Jak se změnili Převrátil, Cabadaj a Mácha?

Hvězda Války Roseových: Z krásky 80. let je opuchlá ropucha

ana / bru TN.cz