Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

holky se potatily

Dcery Karla Gotta mají první hit: Daly ho tátovi k 75. narozeninám

Nový letní song ve stylu "reggae" nazpívaly Charlotte a Nelly Gottovy společně se zpěvákem Josefem Vágnerem. Písnička vznikla jako netradiční dárek k 75. narozeninám mnohonásobného Zlatého slavíka Karla Gotta, které slaví právě v pondělí 14. července.

Neoficiální premiéru měl song s názvem "Píseň pro Karla" už na páteční zpěvákově soukromé oslavě Gottových 75. narozenin, oficiálně pak právě dnes v rádiích, v televizi či na internetu."Nápad vznikl po debatě s Ivankou Gottovou, mojí dlouholetou kamarádkou, která mi vyprávěla epizodu z muzikálu Mata Hari.
 

Tam totiž, malá Charlottka hraje dceru Mata Hari, ale odmítá odejít domů, dokud náš Pepa, tedy zpěvák Josef Vágner a Kateřina Brožová, nebo alternace Iveta Blanarovičová - neodzpívají nádherný duet, který napsal Michal David pro hlavní představitelku a ruského plukovníka Maslova, do kterého se měla Mata Hari historicky jako do jediného zamilovat," říká autor hudby, hitmaker Karel Vágner.
 

Protože mladý zpěvák Josef Vágner malé Charlottě také moc fandí, vznikla myšlenka, že by pro jejího tatínka Karla Gotta natočili její první singl, do něhož se nakonec zapojila i mladší Gottova dcera Nelly. Autorem slov je přední textař Eduard Krečmar.
 

"Natáčení bylo úžasné, pohodové, přátelské a obě holčiny se s naším, o mnoho let starším Pepou, skvěle bavily a díky jejich mamince Ivaně Gottové vznikla i série skvělých fotografií. Musím říci, že třeba Charlotta určitě ještě neví, co to je, ale každopádně už teď swinguje. Prostě geny jasně pracují a slavný táta Zlatý slavík měl při prvním poslechu písničky evidentně slzičky v očích… A já třeba budu jednou moci svým třesoucím se stařeckým hlasem říct - tak těmhle slavným zpěvačkám jsem vydal jejich první singl, jako dárek pro tatínka k narozeninám," podotýká skladatel Karel Vágner.
 

Jeho syn, zpěvák Josef Vágner si natáčení s dcerami svého velkého vzoru - Karla Gotta - také velmi užíval. "Zpívat s Mistrem, o tom se zdá snad každému, ale zazpívat si se dvěma "mistryněmi", tak o tom se nezdálo ani mne," prozradil mladý zpěvák, který před časem vydal i své nové CD Nezapírám a v současné době hraje v muzikálech Mata Hari, Adam a Eva či Antoinetta, královna Francie.
 

"Byl to pro mě velký zážitek, velká legrace, ale hlavně Charlotta i Nelly byly úžasné. Nálada u nás v průhonickém studiu byla přátelská, a prostě jsme si spolu skvěle rozuměli jako velcí kamarádi," dodává Vágner junior, s tím, že písnička je právě hlavně o přátelství.

 

hel tn.cz / ČTK