Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Diváci a kolegové se rozloučili s hercem Marešem. VZPOMÍNKY

Smuteční obřad začal v poledne v krematoriu v pražských Strašnicích. Skončil po 40 minutách. Byl přístupný veřejnosti.

Herečtí kolegové a diváci se ve středu v poledne naposledy rozloučili s Václavem Marešem. Osmašedesátiletý herec podlehl minulý týden rakovině.


Mezi prvními na místo dorazili Marešovi kolegové ze seriálu Ulice. Například Ilona Svobodová, která hraje Jitku Farskou, a Adrian Jastraban, jenž v seriálu ztvárnil roli syna dědy Lišky. Dorazil také štáb techniků.


Herečka Zdena Hadrbolcová, která v ulici hraje Růžu Habartovou, při vzpomínkách na herce vyzdvihla mimo jiné harmonické soužití Mareše s jeho manželkou.


Poslechněte si vzpomínky hereckých kolegů.


"Byl to inteligentní, přátelský a velice noblesní člověk nedozírných hereckých kvalit," vzpomínal zase herec Pavel Trávníček, který se s Marešem potkal na divadelních prknech.


Marešova vrstevnice a herečka Uršula Kluková řekla, že jeho smrti je jí velmi líto. "Ještě než zemřel, dostala jsem od něj darem čtyři židle a stůl. Když se na ně podívám, mám před očima Václava," uvedla.


Na rozloučení ruku v ruce přišla s Davidem Prachařem také herečka Linda Rybová. Ona i další herci měli květiny. Kladli je před katafalk ve smuteční síni.


Po smutečních projevech smuteční síní zněly písně od Evy Olmerové, Hany Hegerové, Edith Piaf nebo Louise Armstronga.


Smuteční obřad v pražském strašnickém krematoriu zorganizovala hercova rodina. Ta si přála, aby byl přístupný i široké veřejnosti. Václav Mareš bude pohřben na Olšanských hřbitovech.


Mareš se do srdcí diváků v poslední době zapsal rolí dědečka Dalibora Lišky v seriálu Ulice. Postavou, která měla srdce na dlani. Podívejte se.

Scénáristi oblíbeného seriálu Ulice ustoupili od možnosti upravit dějovou linii po smrti herce. Místo toho věnují poslední díl, který herec Václav Mareš natočil, právě jemu.


Vše o postavě oblíbeného dědečka Lišky se dozvíte na oficiálních stránkách Ulice. Klikněte SEM.


Mareš se narodil v roce 1940 v jihočeských Strážkovicích. Byl původním povoláním strojní zámečník. K herectví se dostal již při studiích na základní škole, když začal vystupovat s místními ochotníky. Ti ho také po maturitě na strojní průmyslovce přesvědčili, aby se přihlásil na pražskou DAMU a herectví se věnoval profesionálně.


Od začátku šedesátých let se také pravidelně objevoval ve filmu nebo na televizních obrazovkách. Účinkoval například v detektivkách Případ mrtvého muže a Případ mrtvých spolužáků, ve filmech Romaneto, Smrt talentovaného ševce, Bota jménem Melichar, Díky za každé nové ráno, Byl jednou jeden polda II + III a Der Lebensborn - Pramen života.


Často točil také v Německu, kde si zahrál například v seriálu Rodina Diggerova a v několika kriminálkách z cyklu Tatort.

hav s přispěním Markéty Holatové TN.cz