Do českých kin míří cenami ověnčený Wrestler

Americké akční drama Wrestler o profesionálním wrestlerovi a jeho životě vstoupí do českých kin 9. července.

Příběh Wrestler režiséra Darrena Aronofskyho (Fontána, Pí, Requiem za sen) vypráví o životě profesionálního wrestlera Randyho Robinsona, kterému se přezdívá "The Ram". Ten na konci 80. let zažíval vrchol své kariéry, zaplňoval titulní stránky novin a byl populární osobností.


O 20 let později se The Ram těžko protlouká životem. Živí se wrestlingovými vystoupeními, které pořádá ve školních tělocvičnách a komunitních centrech, pro hrstku svých skalních fanoušků. The Ram žije pro vzrušení a obdiv fanoušků, ale po prodělání infarktu je donucen odejít do důchodu.


Pomalu si začíná zvykat na svoji novou životní situaci a snaží se urovnat vztahy se svojí dcerou, která pracuje jako striptérka. Film posbíral řadu cen a kritici výkon Mickeyho Rourkea vychválili.


Titulní role ztvárnili Mickey Rourke (9 a půl týdne), Marisa Tomeiová (Po čem ženy touží) a Evan Rachel Woodová. Scénář k filmu napsal Robert D. Siegel. Do českých kin distribuční společnost snímek nasadí v osmi kopiích a v anglickém znění s českými titulky.

tn.cz / Mediafax