Do Varů přijedou hvězdy Cooper a Grenier

Scott Cooper přijede do Karlových Varů na festival
Zdroj: oficiální zdroj
Scott Cooper přijede do Karlových Varů na festival

Americký herec a režisér Scott Cooper a herec, hudebník a režisér Adrian Grenier budou dalšími hvězdami, které zavítají na 45. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech (MFF KV). Informaci poskytlo ve středu tiskové oddělení festivalu.

Herec a režisér Scott Cooper bude hostem slavnostního zahájení karlovarského festivalu, doprovodí slavnostní uvedení svého snímku Crazy Heart. Film získal dva Oscary a je Cooperovým režijním debutem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Hvězdný reportér vám řekne vše o festivalu ve Varech. Každý den

Cooper se od konce 90. let se začal objevovat ve vedlejších rolích v televizních seriálech. Hlavní roli získal v dramatu o válce ve Vietnamu Vlčák Rain a v romantickém dramatu Save It for Later. Napsal scénář k hororu Dům v temnotách, který spoluprodukoval a kde si pod režijním vedením Roberta J. Wilsona zahrál hlavní roli.

Za svého filmařského mentora považuje herce, producenta a režiséra Roberta Duvalla. Setkal se s ním při natáčení kostýmního válečného dramatu Bohové a generálové a westernové minisérie Prolomená stezka.

Hostem na karlovarském festivalu bude i americký herec, hudebník, režisér a producent Adrian Grenier. Všestranně nadaný umělec je divákům znám hlavně jako herecká hvězda seriálu Vincentův svět. Hereckou kariéru začal v roce 1997 v dramatu Na vlastní pěst, dva roky poté mu popularitu přinesla hlavní role v romantické komedii Šílená jízda. Dvakrát se objevil ve filmu Woodyho Allena - Celebrity a Cokoliv, hrál ve sci-fi Stevena Spielberga A.I. Umělá Inteligence či ve válečném snímku Gregoryho Hoblita Hartova válka. V poslední době byl k vidění v komedii Ďábel nosí Pradu. Adrian Grenier je členem newyorské kapely The Honey Brothers.

Na festivalu v Karlových Varech se Grenier představí jako režisér dokumentu Teenage Paparazzo, který se zabývá vztahem celebrit a médií. Je to jeho třetí režie po dokumentu Shot in the Dark z roku 2002 a krátkém filmu Euthanasia z roku 2006.

45. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech proběhne od 2. do 10. července.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax