Dr. House má nejlepšího dabéra! Martin Stránský získal cenu Františka Filipovského

Za nejlepší ženský dabing si v sobotu cenu Františka Filipovského odnesla z Přelouče herečka Tereza Bebarová, která namluvila Barbru Streissand ve filmu Funny Lady. Za svůj dabérský výkon v seriálu Dr. House získal dvě ceny herec Martin Stránský, potvrdila Mediafaxu produkční Dagmar Edelmannová.

Kromě ceny Františka Filipovského si za svůj dabérský výkon v seriálu Dr. House odnesl Martin Stránský také cenu od diváků. Stránský namlouvá v seriálu titulní roli, kterou ztvárnil Hugh Laurie.

 

Jednota tlumočníků a překladatelů udělila cenu za mimořádnou kvalitu překladu a úpravy dabovaného audiovizuálního díla filmu Vojenský soud se vzbouřenci z lodi Caine. Snímek přeložil Pavel Medek a dílo upravil Vladimír Žďánský.

 

Český filmový a televizní svaz FITES ocenil snímek Funny Lady, který opět překládal Pavel Medek.

 

Zvláštní cenu Františka Filipovského získal animovaný dětský seriál Tučňáci z Madagaskaru I.

 

Asociace pracovníků se zvukem udělila cenu snímku Proroctví za nejlepší zvuk dabovaného audiovizuálního díla. Zvuk vytvořil Miloš Vrána ve spolupráci s Antonínem Němcem, překladu se ujal Robert Hájek. Film režíroval Martin Kot.

 

Za celoživotní mistrovství v dabingu udělilo prezidium Herecké Asociace ceny Janě Štěpánkové, Janu Skopečkovi, Jaroslavu Kunešovi, Janu Schánilci a Karlu Janskému.

 

Za celoživotní mimořádnou dabingovou tvorbu získala ocenění od FITESu Olga Walló.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax