Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Písničkář promluvil

Exkluzivní rozhovor s Jarkem Nohavicou: Prozradil, jak skládá písně

Rozhovor s písničkářem Jarkem Nohavicou je něco opravdu vzácného. Umělec si chrání své soukromí, nechává za sebe mluvit spíše své písně. Reportérka Marcela Škábová ale měla to štěstí, že ho mohla pro TV Nova trochu vyzpovídat.

Cítí bard českého folku ještě trému? "Zní to neskromně, ale netrpím trémou. Když to řeknu trochu básnicky a trochu pateticky, tak se cítím jako kůň v padoku před dostihem. Strašně se těším, až tam vběhnu a zahraju první písničku, pak už to běží samospádem," odpověděl Nohavica.

 

Oblíbený český písničkář také prozradil, jak vlastně skládá: "Chodím světem a všechno, co mě potkává obrazně hážu do velkého pytle na zádech, a pak když přijde ta chvíle, kdy si sednu třeba v podkroví s kytarou, tak vytahuju z toho pytle ty útržky a dávám to dohromady. Takové jsou i moje písně, že ten život pojímám opravdu od těch černých stránek až po ty rozjásané veselé."

 

Nohavica rád komunikuje s fanoušky, a to i prostřednictvím internetu. Jedno své album nechal volně ke stažení a kromě svých klasických písní zveřejňuje i virtuálky. Reaguje v nich na dění kolem sebe.

 

 

"Já mám výhodu, že mé koncerty trvají dlouho, takže přijde čas na starší i novější písně," reagoval Nohavica na dilema, které některé koncertující umělce provází, když vybírají ze svého repertoáru. "Vždy žiju tím, co je teď. Co bude zítra, je neperspektivní.  A co bude zítra, to bude za tisíc let," dodal Nohavica v milém rozhovoru. Podívejte se na video.

pet/Marcela Škábová TN.cz