Herecký matador Anthony "Hannibal" Hopkins se dal na malování

Anthony Hopkins, kterého proslavila především role kanibala Hannibala Lectera v Mlčení Jehňátek, se dal na malování obrazů.

Britský držitel Oscara Anthony Hopkins vystavuje od začátku týdne v Londýně své obrazy. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters.


Sérii 50 akrylových a inkoustových pláten vystavuje Hopkins v Londýnské galerii. Hercův malířský talent objevila jeho třetí žena Stella Arroyave před osmi lety. Od té doby namaloval desítky obrazů.


"Stella si všimla jeho maleb a řekla mu, že jsou opravdu dobré a mohly by lidi zaujmout," řekl pořadatel výstavy Jonathan Poole.


Portréty od držitele Oscara za nejlepší herecký výkon ve snímku Mlčení jehňátek poutají pozornost zvláštním zvýrazněním očí. Podle Pooleho je herec očima přímo posedlý, chce tím mimo jiné upozornit na to, že každý vidí svět vlastníma očima.


Hopkins je v malířství samouk, před malířskými štětci upřednostňuje malířskou stěrku. "Jeho díla jsou smělá, živá a zároveň hodně abstraktní," uvedl pořadatel výstavy.


Londýnská expozice je první hercovou výstavou v Evropě, předtím mohli lidé jeho obrazy vidět v Kanadě a Spojených státech amerických. Limitovanou sérii portrétů inspirovaných Hopkinsovou manželkou Stellou si mohou zájemci také pořídit domů. Je k mání za 1150 liber (v přepočtu za 34 000 korun).


Výstava potrvá do soboty 20. února, pak poputuje do Edinburghu.

tn.cz / Mediafax