HLAS: Velké finále je tu. Co v něm zazní za songy?

Hlas - superfinalisté
Zdroj: Mediafax

Čtyři lidé prošli celou soutěží až do Velkého finále a nyní se ukáže, kdo je podle vás Hlas ČeskoSlovenska.

Po několik měsíců jsme se s nimi setkávali neděli co neděli (a od určité fáze i v pondělí). Sledovali jsme jejich snahu, vítězství i prohry. Jeden za druhým opouštěli soutěž, aby v ní zůstali jen ti, kteří mají největší přízeň hlasujících diváků. A tuto neděli se vše rozhodne. Vyjde najevo finální pořadí , ukáže se, který kouč měl nejlepší nos na svého svěřence. Najde se první Hlas ČeskoSlovenska.

 

..: Vše o Hlasu ČeskoSlovenska najdeš na www.hlas.tv

 

Hlasování běží celý týden, ale právě výkony ve Velkém finále mohou být těmi, které rozhodnou a které přispějí k tomu, aby se jazýčky vah vychýlily na jednu či na druhou stranu. Podívejme se tedy, jaké písně si pro vás soutěžící nacvičili. Kromě sólových songů to bude i řada duetů – jak s kouči, tak s některými z vypadlíků. Osobně mě mrzí, že někteří z vypadlých už se na pódium nevrátí – třeba Kristína Zakuciová, která si nejspíše léčila hlasivky a nemohla si dovolit náročné nacvičování. Ale ve Velkém finále se nám připomene několik z těch, jejichž vypadnutí byla opravdu škoda.

 

Markéta Poulíčková + Pepa Vojtek: Petra Janů + Petr Janda – Jedeme dál
 

Na úvod velmi energická skladba, která se k naturelu obou soutěžících hodí. Ano, když už tahat nějaké „totalitní“ fláky, tak rozhodně raději toto než Čau lásko. Markéta prokázala, že umí v písni dobře podat „naštvanou“ polohu. A Pepa roli rozevlátého muzikanta ani nijak předstírat nemusí.

 

 

 

 

 

Miloš Novotný: Linkin Park – Numb
 

Každý ze soutěžících bude zpívat skladbu, o které si myslí, že mu v soutěži vyšla nejlépe. Miloš zvolil Linkin Park, což podle mě nebyl jeho úplně nejlepší výkon, ale rozhodně jeden z těch opravdu povedených. Dobrá volba – Miloš zjevně útočí na tu část publika, která přeci jen tíhne k trochu tvrdší muzice. Měl by ale jet naplno a hlavně se už konečně přestat tvářit a hýbat jako kdyby byl členem kapely Lunetic.

 

Anna Veselovská + Brunno Oravec: Elton John + Kiki Dee – Don’t Go Breaking My Heart
 

Tato skladba je hodně „brunnovská“ a neumím si v tom moc představit Annu – o to víc jsem ale na tento song zvědavý. Je to opět docela svižná věc, žádná unylá balada a že se to dá pojmout i docela s humorem, o tom svědčí i fakt, že tuto píseň zahrnuli do svého „milostného duetu“ i Miro Šmajda s Martinem Chodúrem:

 

Ivanna Bagová + Michal David: Tajemství

 

Cover verze balady Lionela Ritchieho a Diany Ross je sice trochu unylejší a nevím, nakolik se seladónsky vypadající Michal David hodí k mladičké Ivanně – i když, pravda, původně ji sám nazpíval s Alžbětou Bartošovou, která je tuším jen o rok starší. Michal David má navíc výhodu, že jeho hlas se s věkem příliš nezměnil a pořád zní docela mladě. Tak uvidíme. Vlastně uslyšíme.

 

Markéta Poulíčková: Anastacia – Left Outside Alone
 

Další z písní, o kterých jsou soutěžící přesvědčeni, že jim vyšly nejlépe. A i tady si myslím, že to není ta správná volba – v případě Markéty bych dal přednost skladbě Golden Eye. Ale i s Anastaciou Markéta zas tak vedle nešlápla a dá se předpokládat, že s ní velmi slušně zaboduje.

 

..: Stahuj songy grandfinalistů a zároveň jim tím pošli dva hlasy!

 

Miloš Novotný + Dominika Šuľáková: Joe Jonas + Demi Lovato – Wouldn’t Change a Thing

Píseň z filmu Camp Rock 2 je skladba, kterým říkám „avrilovky“ – popová věc, střihnutá lehce do rocku, trošičku rebelská, ale ne zas až tak moc, zkrátka taková dobře vykalkulovaná věc, která nakonec skoro žádného posluchače neurazí. A pak už jen záleží na tom, jak se to zazpívá. Miloš s Dominikou nemají důvod to zazpívat špatně. A Dominika si konečně na pódiu vystřihne duet s někým, kdo se jí nehnusí (což neplatilo o jejím předchozím duetovém pěveckém partnerovi z úvodních rozstřelů).

 

Anna Veselovská + Rytmus: Tina + Rytmus - Príbeh
 

Zdá se, že Anna, která se pro všechny během soutěže stala „tou kytarovou písničkářkou“ se v posledním kole Hlasu rozhodla ukázat úplně nové a neznámé polohy. Tohle je další věc, která je zdánlivě zcela mimo její záběr. Výhodou ale je, že tuto skladbu zná skoro každý, že v ní bude vystupovat ten, kdo tu skladbu sám dříve nazpíval namluvil a po singlu z minulého kola to bude další možnost slyšet Anninu slovenštinu. A já neodolám a znovu připomenu to nejúžasnější provedení Príbehu, jaké bylo kdy na televizních obrazovkách k vidění:

 

Ivanna Bagová: Whitney Houston – I Will Always Love You
 

Tady nebylo co řešit, tohle opravdu byl nejúspěšnější Ivannin song v soutěži a nemá cenu tahat cokoli jiného. Problémem snad je jen to, že podruhé už to nebude žádné překvapení. Prostě víme, že tuhle věc dokáže Ivanna zazpívat takřka dokonale. Dá se zopakováním téhož výkonu přesvědčit diváky, aby hlasovali? Nejsem si úplně jistý, nicméně jako posluchač budu jistě spokojený.

 

Miloš Novotný + Dara Rolins: Stevie Wonder – Higher Ground
 

Další svižná soulová věc, která by nemusela znít špatně, i když jako duet si ji neumím moc představit a bude hodně záležet na tom, jak pro hlasy Miloše a Dary bude napsáno aranžmá. Musím ale říct, že mě trochu mrzí, že Dara opět pro duet s Milošem zvolila song, který sedne víc k jejímu stylu než k Milošovu. Dost by se mi líbilo, kdyby naopak ona udělala ten ústupek a zcela překvapivě dala nějakou opravdu tvrdou pecku.

 

Ivanna Bagová + David Weingärtner: Bryan Adams + Melanie C – When You´re Gone
 

Nekomplikovaný pohodový song, který z úst dvou mladých lidí může znít velmi slušně. Není to sice skladba, ze které bych se posadil na zadek, ale je to záležitost velice příjemná na poslech. Jednoduchost této písně (míněno aranžmá, nikoli pěvecká náročnost) je jejím kladem, musí se ale velmi dobře odfrázovat, hlasy se musí pojit a nikoli spolu soupeřit (což někdy v duetech v Hlasu byl problém).

 

Markéta Poulíčková + Barbora Švidraňová: Spice Girls – Wannabe
 

Bezesporu ten nejslavnější hit, co kdy Spice Girls zazpívaly. Markéta s Barborou už si duet vyzkoušely a dokázaly, že jim to spolu jde, takže o provedení se moc nebojím. A na tuhle skladbu jsem hodně zvědavý, protože ta „rapová“ sloka, která na první pohled nevypadá složitě, je setsakra náročná na správné frázování a dýchání. Přestože skladby tohoto stylu jdou zcela mimo mě a dobrovolně si je nepouštím, tak musím uznat, že za touhle skladbou se skrývá docela dost muzikantské invence a že Spice Girls – byť to byl komerční vykalkulovaný produkt chytrého producenta – opravdu zpívat uměly.


 

Anna Veselovská: Christina Perri – Jar of Hearts
 

Tohle byl největší Annin touchdown za celou soutěž. Už tak výbornou emotivní skladbu Anička svým hlasem a smutně naléhavým pojetím ještě povýšila a získala díky ní mnoho fanoušků. Je tedy logické, že ze všech skladeb musí ve Velkém finále zaznít právě tato věc. Fanoušky to potěší, odpůrci si taky přijdou na své, protože to zase bude typická „veselovská vzlykačka“.

 

 

Poslední čtyři songy, které ve Velkém finále zazní, budou singly, které jsme slyšeli už v minulém kole (a které si stále ještě můžete stáhnout ZDE, každá MP3 stojí 20 korun a kromě toho, že za dvacku dostanete song svého oblíbence, ještě mu tím zároveň pošlete dva hlasy do Velkého finále, což by vás při klasickém hlasování vyšlo dokonce o šest korun dráž). Pořadí bude záležet na diváckém hlasování, nejdříve uslyšíme toho, kdo skončil na čtvrtém a poté toho na třetím místě. Songy dvou nejlepších GrandFinalistů zazní v náhodném pořadí – a poté už bude hlasování definitivně a jednou provždy zastaveno a dozvíme se jméno vítěze.
 

Kdo by to podle vás měl být? Komu posíláte své hlasy? Kdo si vítězství zaslouží nejvíce?

krasna.cz/Scalex