Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

jirka a naďa

Honza málem králem: S hlavními hrdiny se čas nemazlí! Takhle zestárli za 35 let. FOTO

Honza málem králem - 1
Zdroj: Isifa / Archiv

Legendární pohádce Honza málem králem Bořivoje Zemana už je 36 let. Podívejte se, jak se za tu dobu čas podepsal na jejích hlavních hrdinech.

Pohádkou Honza málem králem chtěl Bořivoj Zeman navázat na velký úspěch slavné Šíleně smutné princezny, s výsledkem byl ale strašně nespokojený a byl to proto jeho poslední film. Nic dalšího už nenatočil.
 

Diváci si ji ale oblíbili a ani letos o ni nepřijdeme. Můžete ji vidět v televizi Nova v pátek 20. prosince od 20: 20 hodin.
 

Hlavní roli Honzy si v ní zahrál mladičký Jiří Korn (64), bylo mu tehdy osmadvacet. A dlouho nemohl vydýchat, že ho v pohádce předabovali. Místo něj tam mluví Michal Pavlata.

 

 

Všestranný zpěvák Jiří Korn se objevil ještě v celé řadě filmů a seriálů, vyšlo mu nějakých 25 desek a hrál v celkem 18 muzikálech.

 

Jiří Korn

1
/
4
Zdroj: isifa.com
Jiří Korn

 

Jeho vyvolenou v Honza málem králem byla prostá vesnická dívka Mařenka, kterou hrála Naďa Konvalinková (62). Z té doby si ji diváci pamatují také jako naivní Květušku z komedie Adéla ještě nevečeřela, s přibývajícím věkem se přehrála do rolí chápajících maminek a zralých žen. Objevila se ve více než stovce filmů.
 

Naďa Konvalinková

1
/
4
Zdroj: Mediafax
Naďa Konvalinková

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jan Hrušínský o pohádce Jak se budí princezny: Omlouvám se za mladickou nerozvážnost!

Princeznu se zlatou hvězdou na čele měl hrát někdo jiný!

hel TN.cz