Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Horor "Stáhni mě do pekla" porazil i Terminátora

Zdroj: Oficiální zdroj

Novému Terminátorovi se v kinech moc nedaří. Porazila ho i hrůzostrašná novinka Sama Raimiho.

Po úspěšné premiéře na festivalu v Cannes, kde se hororový snímek Sama Raimiho Stáhni mě do pekla dočkal několikaminutových ovací vstoje, zazářil i v amerických kinech.


V úvodu letní sezóny přeplněné pokračováními zaběhaných sérií se prodral na třetí místo v žebříčku návštěvnosti a za sebou zanechal i čtvrtý díl Terminátora.


Raimiho návrat k hororu zaujal diváky natolik, že má v první desítce návštěvnosti druhé nejvyšší tržby v průměru na kino hned za animovaným rodinným filmem od Pixaru Vzhůru do oblak. S úvodními tržbami téměř sedmnáct miliónů dolarů se Stáhni mě do pekla stal také režisérovým nejúspěšnějším snímkem mimo trojice adaptací slavné komiksové série Spider-Man.


Stáhni mě do pekla i nadále získává fantastické ohlasy nejenom diváků, ale i kritiků, kteří jej třeba na prestižním internetovém portálu Rottentomatoes.com pasují s 94 % pozitivních recenzí mezi nejlepší filmy roku. To mu předpovídá dlouhou výdrž v kinech a výdělek přes sedmdesát milionů jenom v USA, což je na žánr nadprůměr.

tn.cz /kar