Hvězdné války se vracejí jako koncertní šňůra

Hudební show Star Wars: In concert, která vychází z filmové sci-fi ságy Hvězdné války, zahájí v říjnu turné po USA.

Koncertní podoba Hvězdných válek bude zahrnovat symfonický orchestr, který vystoupí před projekčními plochami, na nichž budou uvedeny pasáže z filmové ságy. Po sérii 40 představení v USA by se měl program v roce 2010 přesunout také do Evropy.


Na multimediální show zazní hudba, kterou pro Hvězdné války napsal skladatel John Williams. Skladby mluveným slovem doprovodí herec Anthony Daniels, který ve filmech ztvárnil robota C-3PO. Diváci se dočkají také kostýmů a rekvizit z původní filmové ságy.


"Použili jsme hlavní hudební motivy, k nimž jsme přiřadili související obrazový materiál. Diváci si tak vybaví zásadní pasáže Hvězdných válek. Celý program je poctou Johnu Williamsovi a jeho schopnosti oživit filmy nezapomenutelnými melodiemi," uvedl režisér Hvězdných válek George Lucas.


Obdobný projekt připravuje také londýnská O2 aréna, v níž bude mít 10. dubna premiéru představení Star Wars: A Musical Journey.


Hvězdné války se poprvé na plátnech kin objevily v roce 1977 a ihned se staly celosvětovým diváckým fenoménem. V roce 1980 následoval film Star Wars: Epizoda V: Impérium vrací úder a o tři roky později pokračování s názvem Star Wars: Epizoda VI: Návrat Jediho.


V roce 1999 George Lucas ságu vzkřísil novou trilogií, která dějově předcházela událostem zachyceným v původní sérii.

tn.cz / Mediafax