Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zemřel David Carradine. Hvězdu filmu Kill Bill našli oběšenou v Thajsku

Americký herec David Carradine byl nalezen mrtvý v thajském Bangkoku.

Americký herec David Carradine, známý mimo jiné z filmu Quentina Tarantina Kill Bill, byl nalezen mrtvý v thajské metropoli Bangkok.


Smrt dvaasedmdesátiletého herce potvrdil mluvčí americké ambasády Michael Turner. Uvedl, že Carradine zemřel buď ve středu večer nebo ve čtvrtek časně ráno, z ohleduplnosti k jeho rodině však nechtěl uvést další podrobnosti.


Internetová stránka listu The Nation citovala nejmenované policejní zdroje, podle nichž byl Carradine objeven ve čtvrtek oběšený ve svém luxusním hotelovém pokoji a spekuluje se, že spáchal sebevraždu.


David Carradine byl členem vážené hollywoodské herecké rodiny, k níž patřil jeho otec, představitel charakterních rolí John Carradine a bratr Keith.

 

Narodil se 8. prosince 1936 a vyrůstal u své matky. Studoval hudbu, tanec, zpěv a hru na klavír. Na začátku své herecké kariéry si vydělával jako hlídač na parkovišti a pracoval také u benzínové pumpy.

 

I když se na filmovém plátně objevuje především v záporných postavách, ztvárnil také několikrát postavu kladnou. Tou nejznámější, která ho zároveň proslavila, je shaolinský mnich Kwai Chang Caine v seriálu Kung-fu, který se natáčel v sedmdesátých letech.

 

Shaolinské tématice se David Carradine věnoval i v soukromí. V Americe toto téma vydal několik velmi úspěšných knih.

 

K jeho nejznámějším záporným postavám patří překupník zbraní Rollie Wilkes ve filmu Osamělý vlk Mc Quade nebo mafiánský boss ve dvoudílném snímku Quentina Tarantina Kill Bill.

tn.cz / ČTK