foto uvnitř To budete koukat!

Jak se změnila Konopníková ze Slunce, seno? Foto po 30 letech!

Marie Pilátová alias Konopníková

Troškovu sérii z jihočeských Hoštic zná snad každý. Slunce, seno patří mezi nejoblíbenější české filmy. Jak vypadá jedna z hlavních hrdinech - stará Konopníková - více než 30 let od natáčení?

Když se řekne Marie Pilátová, většině lidí tohle jméno nic neřekne. Když ale zazní jméno stará Konopníková, začíná být jasněji. Ano. Jde o matku Venci Konopníka z legendárních filmů Slunce, seno... Tedy tu štíhlou ženu, která vedla věčné spory s Helenou Růžičkovou alias matkou Blaženy Škopkové. 

Téhle paní je neuvěřitelných 93 let a je stále plná elánu. Navíc se ani po 30 letech od natáčení téměř nezměnila. Žije v Hošticích, kde se Troškovy filmy natáčely. A ochotně se věnuje lidem, kteří se přijedou do jihočeské vísky podívat.
 


"To víte, když proběhly v kině ty filmy, jezdila sem celá procesí. Lidé to ale přeháněli. Lezli nám na zahradu, aby se pořádně podívali na místa, kde se natáčelo. Takže jsme si museli zvýšit ploty," řekla před časem Pilátová turistům. Teď ale ráda zapózuje turistům, kteří za ní přijedou a ráda také vypráví, jak natáčení probíhalo.
 

Na místa, kde se série natáčela, vyrazil i účastník Česko Slovenské SuperStar Jan Bendig se svým kamarádem a podařilo se mu udělat s paní Pilátovou Selfie. "Jsem v Hošticích, kde se natáčela komedie Slunce, Seno...! Poznáte tu pani, kterou mám na fotce?" ptá se Bendig na svém Facebookovém profilu, kam fotku umístil.


V Hošticích byli před nedávnem i reportéři TN.cz. TADY se můžete podívat, jak se vesnice po 30 letech od natáčení změnila.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vesnický doktor ze Slunce, seno se stal obětí prostitutů

Blažena o natáčení Slunce, seno, jahody: S Milunou se neměly rády ani ve skutečnosti

Související témata:
vrl TN.cz