Kapela Coldplay zahraje Simpsonům, Bart si odskočí

Skupina Coldplay
Zdroj: Oficiální zdroj

Členové britské kapely Coldplay budou jako animované postavičky zvěčněni v kultovním televizním seriálu Simpsonovi.

Populární skupina Coldplay se připojí k dlouhé řadě hvězd, které si v seriálu o žluté rodince zahrají samy sebe.


Coldplay v seriálu odehrají soukromý koncert pro Homera Simpsona a jeho syna Barta. Hlava populární rodinky z amerického Springfieldu si vystoupení britských hudebních hvězd bude moci dopřát poté, co vyhraje v loterii. "Coldplay svůj koncert budou muset přerušit ve chvíli, kdy si Bart bude chtít odskočit," poodhalil obsah připravované epizody Simpsonových producent Al Jean.


Vyobrazení hudebních hvězd má v seriálu Simpsonovi bohatou tradici. Svého animovaného dvojníka se v něm již dočkal Sting, Paul McCartney, Johnny Cash nebo členové kapel U2, Rolling Stones a Green Day. Tvůrci seriálu dokonce do jedné epizody zařadili českou zpěvačku Markétu Irglovou, která společně s irským muzikantem Glenem Hansardem získala Oscara za píseň Falling Slowly z filmu Once.


Seriál Simpsonovi je americkou televizní stanicí Fox vysílán již od roku 1989 a letos se dočká 21. řady, čímž se stane nejdéle uváděnou sérií v hlavním vysílacím čase. V roce 2007 byl do kin uveden celovečerní snímek Simpsonovi ve filmu, který celosvětově utržil 527 milionů dolarů.


Čeští diváci mohou v současné době sledovat 18. řadu seriálu Simpsonovi, v níž hlavní postavy nadabovali Vlastimil Zavřel, Jiří Lábus, Martin Dejdar a Helena Štáchová.

tn.cz / Mediafax