Český slavík Mattoni 2014

Kdo bude Objevem roku v Českém slavíku? Známe finalisty!

Voxel
Zdroj: Helene Ngoc Anh Nguyen

Zpěvačka Eliška Mrázková vystupující pod jménem Elis, písničkář Voxel nebo skupina Jelen se stane vítězem kategorie Objev roku v anketě Český slavík Mattoni 2014.

Nominované lze podpořit sms do poloviny přímého přenosu TV Nova z vyhlášení výsledků ankety 29. listopadu, na internetu pak do 12:00 28. listopadu. ČTK o tom dnes informovala Petra Blaha Těšínská z pořádající agentury Musica Bohemica.

 

Zpěvačka Elis je další zástupkyní ostravské scény, kam patří například Marie Rottrová, Věra Špinarová, Jaromír Nohavica nebo skupiny Buty a Kryštof. Loni vydala debutové album Shubidu.

 

Folk-popový zpěvák Voxel, vlastním jménem Václav Lebeda, který získal pozornost singly V síti, Superstar, Trip nebo 5. song, vydal letos v květnu debutové album All Boom!. Na písních se vedle něj podíleli producent Dalibor Cidlinský a Ondřej Ládek známý jako Xindl X.

 

 

Pop-folková skupina Jelen vydala v květnu své debutové album s názvem Světlo ve tmě. Nahrávka navazuje na EP Magdaléna se singlem Nebe nad Prahou. Tříčlenná skupina s hostujícími muzikanty se v létě představila í na různých festivalech.

 

Výsledky ankety budou vyhlášeny 29. listopadu ve Státní opeře Praha. Předáni budou zlatí, stříbrní a bronzoví slavíci v kategoriích Zpěvačka, Zpěvák a Hudební skupina včetně ceny Absolutní slavík. Uděleny budou vedlejší ceny Objev roku, Slavíci bez hranic za nejoblíbenějšího slovenského interpreta v ČR, Hvězda internetu a Cena pro nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls. V hlavních kategoriích mohli zájemci hlasovat do půlnoci 23. listopadu. Šestici interpretů v každé kategorii, kteří obdrželi nejvíce hlasů, pořadatelé zveřejní 27. listopadu.

 

V průběžných výsledcích ankety se mezi deseti nejúspěšnějšími interprety objevila kapela Ortel spojovaná s krajní pravicí i Iveta Bartošová, která zemřela letos v dubnu. Vedle nich nechybějí vítězové hlavních kategorií loňského ročníku Karel Gott, Lucie Bílá a skupina Kryštof. V první desítce je i Tomáš Klus, který se loni po kauze s vyřazením rappera Řezníka z kategorie Hvězda internetu od soutěže distancoval.

 

Podle pravidel má pořadatel možnost z ankety interpreta, 'jehož verbální nebo obrazové projevy mohou být v rozporu s právním řádem ČR nebo porušují zásady dobrých mravů či zásady elementární lidské slušnosti', vyřadit. Loni se tak stalo právě v případě rappera Martina Pohla, vystupujícího pod jménem Řezník.

TN.cz