Komedie Vratné lahve zpříjemní divákům sobotní večer

Vynikající českou komedii Vratné lahve režiséra Jana Svěráka a scenáristy Zdeňka Svěráka v sobotu od 20:00 odvysílá TV Nova.

Hořká rodinná komedie vypráví příběh učitele na penzi Jana Tkalouna. Ten se rozhodně nehodlá smířit s pozicí důchodce, trávícího čas na lavičce v parku. Je plný aktivity, nápadů i chlapských tužeb a nemíní zestárnout v nečinnosti. Navzdory nesouhlasu ženy Elišky, která se sarkastickým nadhledem komentuje všechny aktivity svého muže, Tkaloun přijímá brigádnické místo ve výkupu lahví menšího supermarketu. Malý prostor, kde se potkávají lahve s lahvemi a lidé s lidmi, je svébytným mikrosvětem, plným tragikomických osudů.Na vzniku komedie Vratné lahve se podílela i televize Nova jako koproducent. Hlavní roli penzionovaného učitele češtiny Jana Tkalouna si zahrál Zdeněk Svěrák, jeho manželku ztvárnila Daniela Kolářová, v dalších rolích se objeví Tatiana Vilhelmová, Jiří Macháček, Pavel Landovský, Jan Budař, Nela Boudová, Miroslav Táborský, Martin Pechlát či Jan Vlasák.PSALI JSME:
Hity na Nově: Shrek 3, Nestyda, Krvavý diamant a spol.
Comeback boduje u návštěvníků webového portálu TV Nova
 

Snímek je ověnčen celou řadou ocenění ze zahraničních festivalů - v Hamburku, Reykjavíku, Hongkongu, Pchjongjangu, Damašku a USA. Na domácí půdě získal tři České lvy – za nejlepší režii, nejlepší scénář a za divácky nejúspěšnější film roku 2007. Obdržel také Cenu diváků na MFF v Karlových Varech.
 

mne/Michaela Fričová TN.cz