Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 6. 2013

Královské stříbření: Do Kutné Hory už po dvaadvacáté

královské stříbření
Zdroj: TV Nova
Vše se bude v Kutné Hoře točit kolem středověkých zvyků a tradic.

Již po dvaadvacáté se uskuteční Královské stříbření Kutné Hory. Každoroční gotická historická slavnost se koná 22.-23.června 2013 a symbolicky otevírá hlavní turistickou sezónu města zapsaného na seznam světových kulturních památek UNESCO.

Vydejte se 600 let zpět do historie, do doby posledních Lucemburků. Sledovat můžete příběh návštěvy krále Václava IV. v Kutné Hoře,  která byla místem středověkých hornických tradicí a zvyků. Ostatně při XXII. ročníku slavnosti se bude slavit i 50. výročí korunovace Václava IV svatováclavskou korunou!

 

 

Slavnostní program zahrnuje slavnostní příjezd, ceremoniál vítání, rytířské souboje. Zkrátka vše se celé dva dny točí kolem českého panovníka v jeho oblíbeném horním městě.  Duchovní atmosféru doby vrcholného středověku navozuje nedělní slavnostní „stříbrná mše“ v chrámu sv. Panny Barbory.

 

 

Královské stříbření Kutné Hory je považováno za nejvýpravnější a nejkvalitnější akci svého druhu. Roku 2009 bylo zařazeno agenturou CzechTourism do seznamu TOP 100. V celostátní soutěži s mezinárodní účastí Má vlast v srdci Evropy získalo dvě druhá a jedno první místo, v r. 2011 obdrželo též celostátní cenu Český Permon za obnovu a uchovávání hornických tradic.

 

 

 

TN.cz