Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Královna popu provokuje

Madonnu čeká žaloba za hákový kříž na čele ultrapravicové političky

Marine Le Penová se svastikou na čele
Zdroj: YouTube.com

Francouzská krajně pravicová Národní fronta zažaluje Madonnu za video, ve kterém se šéfka strany Marine Le Penová objevuje se svastikou na čele.

"Takové odporné přirovnání nemůžeme akceptovat. Je to jen další provokace v rámci Madonnina světového turné, aby o ní lidé mluvili," sdělil místopředseda strany Florian Philippot.
Žaloba bude podle Philippota podána v průběhu příštího týdne. "Marine Le Penová bude bránit nejen svoji vlastní čest, ale i čest svých příznivců a milionů voličů Národní fronty," doplnil.
 


 

Video doprovází píseň Nobody Knows Me (Nikdo mě nezná). Nejprve se v něm mihne čelo Le Penové s hákovým křížem, pak kamera zabere celý její obličej, načež se objeví obraz Adolfa Hitlera.
 

Kontroverzní nahrávku použila popová diva poprvé koncem května v izraelském Tel Avivu, kde zahájila světové turné "MDNA". Francouzští nacionalisté vzápětí pohrozili, že pokud se objeví i na pařížském koncertě, podají žalobu.
 

[IMAGEBOX_1005004]Padesátnice Madonna šokovala na koncertě v Turecku. Divákům ukázala bradavku

[IMAGEBOX_1005004]

 

Video s Le Penovou a hákovým křížem se přesto objevilo během sobotního koncertu na pařížském stadionu Stade de France. Otázkou je, zda ho Madonna nyní použije i na koncertě v Nice, kde vystoupí 21. srpna.
 

Madonnino nové turné následuje po úspěšné koncertní šňůře Sticky & Sweet z let 2008 a 2009. Zpěvačka s ním objede Evropu i obě Ameriky. Skončit by měla na počátku příštího roku v Austrálii.
 

hop tn.cz / Mediafax