Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Na Letní filmovou školu DO UHERSKÉHO HRADIŠTĚ PŘIJEDE KUSTURICA

Emir Kusturica
Zdroj: Mediafax
Emir Kusturica bude hlavní hvězdou Letní filmové školy v Uherském hradišti - ilustrační foto.

Filmoví tvůrci Emir Kusturica a Aki Kaurismäki přijali pozvání na Letní filmovou školu (LFŠ), která se uskuteční od 22. do 31. července v Uherském Hradišti. Informoval o tom na úterní tiskové konferenci umělecký ředitel festivalu Pavel Bednařík.

"Filmovka přivítá významné hosty, mezi nimiž bude i bosenský filmový režisér Emir Kusturica, kterého asi nemusím českým divákům blíže představovat. Rozhodli jsme se na festivalu uvést jeho méně známé filmy," řekl Bednařík. Kusturica kromě svých filmů představí v Uherském Hradišti v rámci doprovodného programu svoji jedenáctičlennou kapelu The No Smoking Orchestra, která zahraje 24. července v areálu Studentského náměstí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

OBRAZEM: Jubilejní filmový festival v Cannes zahájen, sjíždějí se celebrity

 

Dalším významným hostem bude legenda finského i skandinávského filmu Aki Kaurismäki. "Je to mistr minimalistických tragikomických příběhů plných melancholie. Jeho filmy se v České republice setkávají s mimořádným ohlasem," upřesnil Bednařík. Svoji účast na festivalu potvrdili také rumunští filmaři Dan Pita a Andrei Ujica a český dokumentarista Robert Sedláček.

 

Program 37. ročníku Letní filmové školy se bude skládat z šesti sekcí - Fokus, Inventura, Spektrum, Visegradský horizont, Zvláštní uvedení a AČFK uvádí. Hlavními tématy letošní LFŠ jsou záměna a prolínání, která zahrnují hrozbu terorismu, výročí narození Gustava Machatého a Krzysztofa Kieslowśkého, opomíjené kinematografie a režiséry.

tn.cz / Mediafax