Na pražském hlavním nádraží vyrostlo nástupiště 9¾ z Harryho Pottera

Ve středu večer měl slavnostní premiéru nejnovější díl kouzelníka Harryho Pottera. Po filmu se pařilo na tajemném pražském hlavním nádraží.

To ale prošlo malými změnami a vypadalo skoro jako dnes už legendární nástupiště devět a tři čtvrtě, ze kterého cestuje Harry ve filmu do školy v Bradavicích. "Jelikož se toto nástupiště objevuje v každém díle, dostali jsme nápad uspořádat raut právě tady,“ řekl architekt nástupiště Tomáš Laštovička.

 

Výherci z londýnské premiéry

 

Na rautu se objevili také výherci zájezdu na úplně první premiéru filmu Harry Potter a Princ dvojí krve Zuzka a Tomáš Novotní. Ty vyzpovídal moderátor kanálu Nova Cinema Jan Kraus. A co on říká o novém díle?

 

"Abych se přiznal, neviděl jsem všechny díly, ale na tento poslední jsem se velice těšil. Už kvůli tomu, že i producenti říkali, že tento díl bude trochu jiný. A nezklamali. Film se mi velice líbil a všem doporučuji, ať si na něj zajdou do kina,“ uvedl Kraus.

 

O čem film je?

 

Film Harry Potter a Princ dvojí krve vypráví o tom, jakými způsoby upevňuje Lord Voldemort v lidském a čarodějném světě svou moc. Bradavice postupně přestávají být spolehlivým přístavem bezpečí.

 Harry se právem obává, že největší nebezpečí číhá na chodbách čarodějné školy, a ředitel Brumbál jej proto začíná připravovat na poslední bitvu, která se kvapem blíží.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Martin Hlavács TN.cz