Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Hity nezazní

Návratu ABBY se nedočkáme! Björn řekl, že kapela nechce, aby fanoušci viděli, jak zestárli

ABBA
Zdroj: isifa.com

Nejznámější švédská čtyřka - popová skupina ABBA - se na pódia nevrátí. Jeden z členů, Björn Ulvaeus, to prozradil v německé televizi ZDF.

Björn Ulvaeus z někdejší popové čtveřice ABBA o víkendu v Německu utlumil naděje, že by se mohla legendární švédská skupina dát opět dohromady a vystoupit. Na nedávném setkání se prý hvězdná čtyřka shodla, že chce fanouškům uchovat někdejší mladistvý obraz skupiny.
 

"Před dvěma týdny jsme se setkali a přemýšleli o opětném spojení," prozradil osmašedesátiletý Björn Ulvaeus v populární show německé televize ZDF Vsaďte se, že...?
 

"Nedojde k tomu však," prohlásil v pořadu sledovaném hlavně miliony diváků v německojazyčných zemích. Podle něj je třeba, aby lidem v paměti zůstala "mladá dynamická skupina".
 

Minulý měsíc naděje na opětné vystoupení oživila v německém listu Die Welt další protagonistka skupiny Agnetha Fältskogová. Jako možnou příležitost k oživení kapely viděla 40. výročí vítězství skupiny ABBA na hudební soutěži Eurovize v roce 1974 s písní Waterloo. "Máme plány něco u příležitosti tohoto jubilea učinit. Ještě ale nevím, co z toho vzejde," řekla Agnetha.
 


I když se skupina, kterou dotvářeli ještě Anni-Frid Lyngstadová a Benny Andersson, v roce 1983 rozpadla, její hity jako Dancing Queen či Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight) jsou populární dodnes. Celkově ABBA prodala zhruba 380 milionů hudebních nosičů, uvedl o víkendu v Německu Björn Ulvaeus. Diváky navíc potěšil, že hovořil plynně německy. V pořadu ZDF žertoval, že když se dozvěděl o pozvání do německé televizní show, absolvoval kvůli tomu třítýdenní jazykový rychlokurz.

tn.cz / ČTK / hmr