Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Kuky pod dohledem

Nechtěl jsem být za blba, řekl Svěrák k tomu, proč stíhal filmové piráty

Jan Svěrák
Zdroj: Mediafax

Režisér Jan Svěrák, který si najal studenty, aby na internetu hlídali jeho film Kuky se vrací, k tomu uvedl, že nechtěl být za blba.

Režisér si v době uvádění jeho filmu Kuky se vrací najal dva studenty, kteří dostali za úkol hledat nelegální kopie filmu a informovat provozovatele serverů, že je u nich uložen nelegální obsah.
 

"Já jsem to udělal proto, abych to nenechal úplně být. Mě ti studenti stáli tolik peněz, kolik mi Kuky vydělával na DVD každý měsíc," uvedl Svěrák v debatě o nelegálním kopírování filmů. "Já jsem na tom vlastně tratil, ale v principu jsem nechtěl, aby se můj film, který je stále v minusu, aby se šířil zadarmo. Nechtěl jsem být za blba," řekl Svěrák. Kuky je podle něj v minusu 10 milionů korun.
 

Jak Svěrák dále uvedl, servery po upozornění nelegální obsah stáhly, kromě jednoho. "Je zajímavé, že třeba američtí majitelé reagovali okamžitě, českým to trvalo někdy tři - čtyři dny," doplnil režisér.
 

Podle předsedy České pirátské strany Ivana Bartoše je právě tohle cesta, jak se má nelegální stahování řešit. "On se rozhodl, že si ochrání investici. Že ten server neposlechl, tak to je zavrženíhodné, protože mu to bylo nahlášeno. Oni nemají povinnost to projíždět. A právě to je ta cesta. Že je to ochrana těch vašich investic. To je způsob, jakým se to má řešit," uvedl Bartoš.
 

[IMAGEBOX_646543]VOYO přináší kompletní filmografii Jana Svěráka!

[IMAGEBOX_646543]


"Já nezastupuju stahovače filmů. My chceme svobodu šíření informací a právo člověka na soukromí," zdůraznil v pořadu Bartoš.
 

tn.cz / hop