Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

čas letí

O princezně Jasněnce: Jak vypadají hlavní hrdinové po 25 letech? Podívejte se!

Pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci patří mezi ty vůbec nejoblíbenější. Od jejího natočení už uteklo přes čtvrt století. Podívejte se, jak se za tu dobu změnili hlavní hrdinové.

Pohádku o ševcovském tovaryšovi Jírovi, který si vyrobí z kůže křídla a zachrání z věže krásnou princeznu Jasněnku, natočil Zdeněk Troška v roce 1987. A podle mnohých je to jeho vůbec nejlepší pohádka.

 

Diváci o ni nepřijdou ani letos, na televizi Nova se na ni můžeme těšit už v pondělí 23. prosince večer od 20: 20 hodin.
 

Princeznu Jasněnku si v ní zahrála Míša Kuklová (45) a na natáčení vůbec nevzpomíná v dobrém. Zlá čarodějnice Helena Růžičková ji totiž propleskávala střevíčky tak pilně, že měla roztrženou pusu a byla samá modřina. "s Jasněnkou mám spojené tak nepříjemné pocity, že jsem tu pohádku ještě nikdy svému synovi ani nepustila,“ řekla deníku Aha. Pětiletého syna Románka má s podnikatelem Romanem Holomkem.

 

 

13

Míša Kuklová

Zdroj: isifa.com

Princezna Jasněnka - 2

Hodnocení:

 

 

Ševce Jíru ztvárnil Jan Potměšil (47). Pouhé dva roky na to měl osudnou nehodu, od které je upoután na invalidní vozík. To ho ale nezlomilo a dodnes je aktivním hercem. V současnosti je členem divadelního souboru Kašpar, který hraje v pražském Divadle v Celetné. Za ztvárnění titulní role v Shakespearově hře Richard III. získal cenu Alfréda Radoka. S manželkou Radkou mají sedmiletého syna Janíčka a vyženěného Šimona (13).

 

13

Jan Potměšil

Zdroj: isifa.com

Princezna Jasněnka - 5

Hodnocení:


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jan Hrušínský o pohádce Jak se budí princezny: Omlouvám se za mladickou nerozvážnost!

Peklo v rodině Pyšné princezny: Její dcera je alkoholička, zeť se ufetoval

hel TN.cz