Příjem digitálního televizního vysílání v oblasti Brd se zlepší

Z digitálního vysílání strach mít nemusíte
Zdroj: TV Nova
Digitalizace vysílání bude završena v roce 2012, kdy bude na území České republiky digitální vysílací infrastruktura pokrývat až 99,6 procenta populace digitálním pozemním televizním a rozhlasovým vysíláním - ilustrační foto

České radiokomunikace spustí na konci července v Jincích u Příbrami digitální dokrývač pro multiplex 2, což má podstatně zlepšit příjem digitálního televizního vysílání v oblasti Brd. V úterý to oznámila mluvčí Českých Radiokomunikací Marie Fianová.

Dokrývač v Jincích je umístěn v lokalitě nad hřbitovem. Programy druhého multiplexu budou šířeny na 41. kanále a primárním zdrojem dokrývače bude pražský vysílač Praha-město na Žižkově. Nově spuštěný multiplex 2 obsahuje programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL a TV Barrandov.

 

"V Brdské vrchovině se díky členitému terénu mohly vyskytnout komplikace s příjmem digitálního vysílání, proto jsme se zákazníky multiplexu 2 dohodli spuštění digitálního dokrývače v této lokalitě," prohlásil obchodní ředitel Českých Radiokomunikací Kamil Levinský a dodal, že Jince jsou už čtrnáctým digitálním dokrývačem sítě 2.

 

Více informací o již spuštěných digitálních vysílačích a dokrývačích je k dispozici na webových stránkách www.digistranky.cz v sekci Regiony - termíny a mapy pokrytí DVB-T. Bližší informace spojené s vypínáním analogového a zapínáním digitálního signálu, včetně map pokrytí, zájemci najdou na speciálních informačních stránkách Českých Radiokomunikací věnovaných digitalizaci www.digistranky.cz a nebo na státní telefonní lince 800 90 60 30.

 

Digitální televizní vysílání bylo spuštěno v systému DVB-T na území Prahy už v roce 2000. Toto vysílání bylo označováno jako dočasný multiplex A a ke dni přechodu tohoto přechodného vysílání do finální sítě 2, činilo jeho pokrytí 42 procent obyvatelstva. České Radiokomunikace jsou operátorem komerčního multiplexu 2 a poskytovatelem vysílacích služeb pro multiplexy 1 a 3. V současnosti je digitálním vysíláním multiplexu 2 pokryto více než 76 procent obyvatelstva v celkem 17 lokalitách České republiky. Digitalizace vysílání bude završena v roce 2012, kdy bude na území České republiky digitální vysílací infrastruktura pokrývat až 99,6 procenta populace digitálním pozemním televizním a rozhlasovým vysíláním.

Mediafax