PTALI JSTE SE režiséra Hřebejka na jeho NEVINNOST!

Jan Hřebejk
Zdroj: Korzo

Hostem on-line rozhovoru na tn.cz byl úspěšný režisér Jan Hřebejk, kterého se čtenáři ptali nejen na jeho nový snímek Nevinnost, ale také na řadu otázek týkající se filmování.

Nejnovější film režiséra Jana Hřebejka a scénáristy Petra Jarchovského je jejich desátým společný snímkem.


Rozhovor

 

Podívejte se exkluzivně na  trailer k filmu Nevinnost:

 

"Je to napínavý příběh bez záporných postav, kde nikdo není vyloženě zlý. Na druhé straně není nikdo nevinný, ovšem finální výklad tohoto příběhu opravdu hodně záleží na životní zkušenosti diváka, jeho postoji k lásce a dlouhodobému manželství," říká Hřebejk. Film má podle něj svoji závažnost - a přitom je o takové letní lásce z dětského tábora.

 

 

Ve filmu Nevinnost posílají tvůrci hlavního hrdinu Tomáše v podání Ondřeje Vetchého do velmi nepěkných míst: ve vězení skončí kvůli obvinění z pohlavního zneužívání čtrnáctileté dívky. Jeho vyšetřovatelem je navíc člověk, kterému Tomáš přebral manželku.

 

Po boku Ondřeje Vetchého se objeví Anna Geislerová, Zita Morávková nebo Hynek Čermák. Velká očekávání vzbuzuje obsazení i Luďka Munzara do role hlavy významné pražské lékařské rodiny. Luděk Munzar se touto postavou vrací na filmové plátno po více než dvaceti letech.

 

Detektivka se ve čtyřiceti kopiích objeví v kinech 20. ledna.

 

 

Jan Hřebejk natočil snímky Šakalí léta (1993), Pelíšky (1998), Musíme si pomáhat (nominace na Oscara, 2000), Pupendo (2003), Horem pádem (2004), Kráska v nesnázích (2006), Medvídek (2007), U mě dobrý (2008), Nestyda a Kawasakiho růže (2009), která byla oceněna na festivalu Berlinale.

 

Jedním z hlavních partnerů filmu je také TV Nova, která s osvědčeným tandemem Hřebejk – Jarchovský spolupracovala už na vizuálně podmanivé Kawasakiho růži.

 

PSALI JSME TAKÉ:

 

 

TN.cz