Michal Viewegh autor Románu pro muže byl hostem rozhovoru se čtenáři

Spisovatel Michal Viewegh byl hostem on-line rozhovoru se čtenáři tn.cz. Ptali jste se na nový film Román pro muže.

Anketa

Líbí se vám romány Michala Viewegha?


Hlasovalo 1365 lidí. (Muži: 1365 | Ženy: 0)
Novou filmovou komedii Román pro muže podle scénáře a literárního bestselleru nejprodávanějšího českého spisovatele Michala Viewegha natočil režisér Tomáš Bařina, tvůrce divácky úspěšné komedie Bobule.

 

Filmy podle Vieweghových předloh patří již řadu let k divácky nejúspěšnějším titulům. První adaptaci jeho knihy BÁJEČNÁ LÉTA POD PSA natočil již před třinácti lety režisér Petr Nikolaev.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Román pro muže za víkend vidělo přes 100 tisíc diváků

 

Následovaly VÝCHOVA DÍVEK V ČECHÁCH (r. Petr Koliha, 1997), ROMÁN PRO ŽENY (r. Filip Renč, 2005), ÚČASTNÍCI ZÁJEZDU (r. Jiří Vejdělek, 2006) a NESTYDA (r. Jan Hřebejk, 2008).

 

Film Báječná léta pod psa byl nejnavštěvovanějším českým filmem roku 1997. Román pro ženy vidělo přes 600 tisíc diváků a film získal Českého lva pro divácky nejúspěšnější snímek roku 2005. Film Účastníci zájezdu se stal s téměř 800 tisíci diváky nejnavštěvovanějším filmem roku 2006 v ČR. Podle knihy Povídky o manželství a o sexu natočil Jan Hřebejk komedii Nestyda, kterou v kinech vidělo na půl milionu diváků.

 

Většina filmů podle literárních předloh Michala Viewegha vznikla s několikaletým odstupem – u Románu pro muže dělí vydání knihy a natáčení nejkratší doba. Psal knihu už s výhledem na případnou filmovou verzi – třeba i v souvislosti s diváckým úspěchem Románu pro ženy? Jak je spokojen s výslednou podobou filmu?

 

Rozhovor


Román pro muže vypráví příběh tří sourozenců – Cyrila, Bruna a Anety. Pevné pouto, které se mezi nimi utvořilo po tragické smrti rodičů, kdy starost o výchovu mladšího bratra a sestry převzal výrazně starší Cyril, prochází zvláštní zkouškou.

 

Sourozenci odjíždějí na tradiční výlet do hor v zádech se stínem neodvratně se blížící Brunovy smrti. Výlet, který má být jakousi cestou posledních splněných přání – včetně tajných erotických fantazií, se však mění v tragikomickou konfrontaci základních hodnot a životních postojů.TN.cz